Şu bilgisayarı almak istiyorum. Alternatif tavsiyeleriniz?

Merhabalar

Yazılımcıyım. Kullandığım birçok program var. Ve gün geçtikte yeni teknolojiler çıkıyor ve bu teknolojiler daha yüksek seviyede (ram - cpu) bilgisayarlara ihtiyaç duyuyorlar.

O yüzden aşağıdaki bilgisayarı buldum.

www.vatanbilgisayar.com

Evet fiyatı gerçekten fazla. Ama eski bilgisayarımda bir programı çalıştırmak insanı fitil ediyor (pentium dual core 2.oo ghz - 3gb ram)

O yüzden bir kere laptop alıp önümüzdeki 5 sene bunu kullanmak istiyorum. Bu yüzden 8gb'tan aşağısı ram kurtarmıyor desem yeridir.

Nasıl bu laptop? Ya da alternatif önerileriniz?

Notebook konusunda sadece donanım özellikleri değil üretici firma da önem arz ediyor. Yani birazcık markaya bakmak lazım. Asus'un bazı serileri şu aralar iyi. Mesela kendi kullandığım şu ürünün
www.pcdepo.com
8 gb ram'e sahip olanı. Aynı sitede 8'lik olanı da satılıyor diye biliyorum.
İşlemcileri cpu benchmark'tan karşılaştır, benim verdiğim linkteki cihazın işlemcisinin daha iyi performans gösterdiğini göreceksin. Ram'de eğer 8 gb olanı bulursan işini görür, bulamazsan al ramini kendin tak. 8 gb işini fazlasıyla görecektir.
Not: Aynı mesleği yapıyoruz.
  • bl0ck  (01.05.14 22:59:35)
laptop bu derecede yoğun bir kullanımda 5 yıl götürmez, beni götürmüyor.
şu an için bakarsan özellikleri iyi, 3 yıl falan götürür.

  • yalnux  (01.05.14 23:03:55)
genelde senin icin en onemli seyler ekran cozunurlugu, SSD ve CPU

simdi bakalim 1.900 tl harcayarak ne secmissin..

cozunurluk 1366 x 768 .. (ekran karti vasat) bu ekrana gunde 7+ saat bakacaksin..
SSD yok..
I7 cpu ama bencmark asagida vasat degerler.
www.cpubenchmark.net

bizim sana tavsiyemiz
www.vatanbilgisayar.com

neden ?

cozunurluk: 1600 x 900 (ekran kartlari hemen hemen ayni)
SSD yok..
I5 cpu ama benchmark degerleri senin sectigin I7'den daha hizli
www.cpubenchmark.net

elinde kalan 300 kusur lira ile de baska bi ihtiyacini karsilarsin.

** benchmark eklendi
  • angster  (01.05.14 23:13:08 ~ 23:16:05)
Hp alıp memnun kalan görmedim pek. Bence bütçe musaitse apple bi bilgisayar al. Yazılımcı adamsın zorluk çekmezsin alismada

  • lalu  (01.05.14 23:24:25)
Hp'ye bence de yaklaşma. Hp çok bozdu:)

  • boran79  (01.05.14 23:26:11)
bu marka meraklisi vatandaslarin nasil dusundugunu cok merak ediyorum.

hp cok bozmus, acer s.kindrikmis, dell tass gibi.. vs vs..

simdi laptop bilesenlerini kim uretiyor ??? hp mi? acer mi ? dell ? sony mi?
ak hepsi uretilenleri topluyor, kablolari bagliyip suslu kasalarina isim basiyor.. baska birsey yaptiklari yok.

motherboard >> ECS, Foxconn vs..
harddisk >> WD, seagate, vs..
cpu >> intel, amd vs..
dvdrw/bluray >> lg, liteon vs..
gpu >> intel, s3 vs..
lcd panel >> aoc, AU Optronics vs..

o dandikmis bu guzelmis yok 10 sene kullandim DA$ gibin...mis mis.. ortalama fiyat bandinda satilan her laptop hemen hemen ayni bilesenleri ayni kaliteyi tasir.
  • angster  (01.05.14 23:41:54)