Nokia lumia 1320 mi alırdınız yoksa Nexus 4 mü?

Hangisi, neden?
Yarın telefon alacağım yorumlar önemli.
Teşekkür

Nexus 4, Android yeterince geliştirildi ve tam olarak stabil hale geldi. WP daha çok yeni, önünde uzun bir yol var, beklemeye değmez.

  • pavlis  (01.05.14 00:39:50)
işletim sisteminden ziyade donanımsal olarak değerlendirebilir misiniz?
oyun oynatma, kamera performansı vesaire

  • sahipsiz  (01.05.14 00:40:51)
niye 1320? illa ekranı 6" olsun demiyorsanız lumia 925 çok çok daha iyi bir seçenek olur.

(ki nexus4'ü seçenek olarak sunduğunuza göre 4" ekran da yetiyor, kriteriniz fiyat. Ben bir lumia 920 kullanıcısı olarak "windows phone almaya karar verirseniz" lumia 925 alın diyorum :D Kamera açısından değerlendirirsek lumia925 nexustan çok önde. Nexus5'te biraz düzelttiler galiba ama 4 pek iyi değildi.)
  • rodriguez2  (01.05.14 00:57:25 ~ 00:58:07)
lumia 1320'nin pek kaliteli bir kamerası yok.
lumia 1320'nin kesinlikle bitmeyen pili var.
windows phone 8 işletim sistemi yağ gibi akıyor, kayıyor gidiyor, oyunlar da akıyor gidiyor grafikli oyunlar dahil.

android denen bela bir defa musallat oldu. bir daha yaklaşmam bile.
  • tchuck  (01.05.14 00:59:13)
nexus 4 tabiki

  • anil  (01.05.14 01:01:31)
yorumlar için teşekkürler. lumia 925 kardeşimde var, telefonu güzel ancak fiyatı benim bütçemin üzerinde. sıfırı 1300 seviyesinde ikinci eli belki bulunur 800 900 e bir kamera için değmez o kadar meblağ.
nexus 4 şuan 950 1000 seviyesinde, fiyat olarak 1320 ile aynı. lumia 1320 pili çekerken, nexus un androidi itiyor ama inceleme videolarında da pek fena durmuyor doğrusu. iphone 5 ile nexus 4 kıyaslamışlar bir videoda birebir, nexus resmen eline veriyor yahu... en iyisi nexus 4 almak galiba, pil ömrü ne kadar @minik donut canavari ?

  • sahipsiz  (01.05.14 01:07:08)
ha bi de "androidde bi sürü uygulama var" kısmı biraz gıcığıma gidiyor.
android market kocaman bir çöplük. uygulamaların %90'ı çöp. rezil yazılımlar, hatta rezil demek bile yetmiyor. iğrenç, berbat, mide bulandırıcı.

windows phone'da daha arayıp da bulamadığım (kullandıklarımdan elbette) bir uygulama görmedim.

hem arayüz olarak çok çok daha estetik olduğunu düşünüyorum,
hem de dediğim gibi çok daha akıcı olduğunu. android telefonların klasik işlemci göz boyamaları var, android denen hantal şeyi anca bilgisayar işlemcileriyle çalıştırabildikleri için bununla övünüp duruyorlar.

neyse. ben sana lumia 925'i tavsiye ediyorum. 1320'den çok memnunum ama benim fotoğraf çekme merakım yok. 925'in aşmış bir fotoğraf makinesi var, iphone ve samsungları üst üste toplayıp sikiyor kendisinin fotoğraf kalitesi. sistem kalitesi de zaten üst seviye. bir an bile pişmanlık yaşayacağına ihtimal vermiyorum.

hele alternatifin bir android telefonsa.
  • tchuck  (01.05.14 01:09:09)
@tchuk 925 pahalı. alamam

  • sahipsiz  (01.05.14 01:15:51)
Gönlüm androidden yana ama gidip 3 yıl önce çıkan telefonu al demeye de dilim varmıyor. Nexus olması bakımından belki biraz kurtarır.

  • aşksız prens  (01.05.14 02:15:01)
nexus 5 1200 civarında

  • weeping guitar  (01.05.14 02:59:32)
nexus 4
nokia lumia alırsan pişman olursun. kendine küfredersin.

  • mobilemob  (01.05.14 17:17:29)