Edinburg'da dört gün

Haftaya gidiyoruz. Ne yapalım, nereleri gezelim, ne yiyelim içelim? Var mıdır önerileriniz? 4 gün kalacağız.

İlk gün sabah free walking toura katılın bu sayede şehirde sağda solda ne var öğrenmiş olursunuz: www.newedinburghtours.com
Mutlaka bir gece korku turuna katılın,gece Arthur's Seat ve ünlü mezarlıkları ziyaret etmiş olursunuz.
Vaktiniz var, nakidiniz de varsa kaleye çıkın
Princess Street Gardens'da yürüyüş yapın
Palace of Holyrood'a gidin ( kraliçe ve ailesinin Edinburgh'taki resmi ikamet yeri) hemen sonrasında da The Queen's Gallery'e geçin
Bu son saydıklarımın karşısında da The Scottish Parliament var, binanın mimarisi çok özel, tarihi anlamı da öyle. Ücretsiz, rehberli tura kaydolun.
Meydandaki St.Giles kathedraline gidin, giriş ücretsiz ancak fotoğraf çekimi ücretli
Viski seviyorsanız The Scotch Whisky Experience'a gidin
Old Town'dan holyrooda giderken The Museum of Childhood, People's Museum gibi yerler göreceksiniz. Kesinlikle gidin.
Hagis yiyin, en özel ve geleneksel yemekleri. Tabii ki viski için. Barlarda özel bir içkileri var hasta çayına benziyor ancak sıcak ve çok lezzetli: Viski, limon, sıcak su vb katılarak yapılıyor. Adını unuttum ancak bunları söylerseniz anlarlar.
The Fudge House'da fudge yiyin, hatta hediye olarak da alıp yanınızda götürün.
daha pek çok şey var yapılacak,gidince görürsünüz zaten. En az yarım gününüzü mutlaka alışverişe ayırın. Yün ve kaşmir konusunda çok ünlüler, harika ürünleri var. Bir de tabii viski alışverişi de tadımla falan birleşince keyifli olabiliyor.
İyi eğlenceler :)
  • feliss  (30.04.14 21:12:04)