Ben Bu Laptopu Açarım !

Lenovo Z580,garantisinin dolmasına 5-6 ay var. Daha önce bir kere servise yolladım,aşırı ısınma problemi vardı. Servisten geldikten sonra 1-2 ay iyiydi ama, aşırı ısınma yine başladı. Öyle çok hayvani oyunlarda oynamıyorum ama, FM 2014,Max Payne 2(!),Faster Than Light,Gone Home vs. oynarken bile ısınması beni çileden çıkartıyor. Diyorum ki içini açayım laptopun,bi temizlik yapayım,delirip fanı suya tutmayı bile düşündüm yani. Daha önce hiç açmadım içini laptopun,sıkıntı çeker miyim? Daha iyi olsun derken içine sıçmayalım aletin?

Sıcaklık değerleri için : www.hizliresimyukle.com

Edit: Değerler boştayken değil,yukarıda saydığım oyunları oynarken. Suyun altına sokmak tabi ki şakaydı.

Cekersin Youtube'dan açma videosuna bak çok istiyorsan. Her türlü elektrikli elektronik aletin tedavisini yaparız laptop kırılacak gibiydi dislerinden geri kapattık.

  • Lim5  (30.04.14 19:41:01)
Fanı su altına sokmayı düşünüyorsan açma. Bu değerler sistem boştayken mi?
Gidip bir zalman, coolermaster, thermaltake vs gibi bir notebook soğutucu alıp kullan. Ya da bu işten anlayan birine yaptır.

  • edip  (30.04.14 19:55:36 ~ 19:55:47)
bi tane eski dis fircasi bul. fani temizlerken ihtiyacin olacak.
herhangi bir islem yapmadan once pili cikarmayi da unutma.

  • battal gemalmaz  (30.04.14 20:23:12)