muzlu pastanın muzsuzu var mı?

yaş pasta seven biriyim ama damak tadıma göre pek bulamıyorum. ben pastanın hamurunu/kekini ve o ikisinin arasına koydukları vanilyayı (ya da krema falan her neyse) seviyorum. muzlu pasta zevkime en yaklaşanı, içinde garip meyveler çikolata parçaları falan yok düz kek+krema+muz. ama muzu da olmasa şahane olacak.

pastaneye "muzsuz muzlu pasta var mı" diye sormaya çekindiğim için, belki bunun bi adı vardır, böyle bi pasta vardır diye buraya sorayım dedim. var mı?

sade pasta deseniz anlarlar mi acaba?

  • tasa oturma soguk ceker  (29.04.14 22:41:27)
bence direkt bize anlattığın gibi anlat pastaneye derdini.

  • mutevazi  (29.04.14 22:42:39)
meyvesiz pasta yapmıyorlar. çok pasta aldım hiç duymadım. ama bir gün önceden beyaz kekli, sade kremalı meyvesiz pasta istiyorum derseniz sizin için yaparlar.

  • kırmızıkaşekaban  (29.04.14 22:43:35)
soruya cevap sayılmaz ama cheese cake denen pasta türünü sevecegini tahmin ediyorum.
bi de o dedigin tarz pastayı kendin de çok kolay yaparsın. hazır pastaban alıcan, arasına da bi krema çırpıcan oldu bitti.

  • neyleyim  (29.04.14 22:45:40)
sade/vanilyalı pasta yapan nadir yerler vardır. bence de siparişler yapan yerler olur.

bir de bazı pastanelerde milföy pastaların sadeleri oluyor, belki onu da seversiniz.
  • april12th  (29.04.14 22:47:33)
alman pastası diye bir pasta vardı eskiden. o dediğin gibiydi sade, üzeri pudra şekerli beyaz bir pasta. hala yapan yerler vardır sanırım.

  • strangerinhere  (29.04.14 22:50:10 ~ 22:57:44)
sipariş almayan pastane yoktur herhalde. istediğiniz şeyi belirtirseniz yaparlar sizin için.

  • trinitrotoluen  (29.04.14 22:55:15)
doner istiyorsun ama donmesin istiyorsun.

  • fortisvita  (29.04.14 23:02:52)
ekler olmuyor mu? hamuru tam pasta hamuru gibi degil ama yakin sayilir. icinde de sadece krema var.

  • crucio  (30.04.14 00:56:45)
@crucio, aynen büyük boy ekler'lerle idare ediyorum

  • hjarteblod  (30.04.14 01:13:57)
muzlu rulo alıp muzunu çıkartıyorum ben içinden, tam sizin istediğiniz gibi oluyor :)

  • sannora  (30.04.14 08:48:33)