Yurtdışına Evrak Gönderme

İsveç'e göndereceğim. 1 haftada gitse yeterli. Yurtiçi 130 tl dedi (2 3 gün), DHL 160 tl (1 gün), PTT ise 50 tl (4-8 gün).

Hangisini tavsiye edersiniz? Kaybolmaması lazım ve maksimum 8 gün içinde gitmeli.

kaybolmaması gerekiyosa kesinlikle DHL.

  • jpsartre  (29.04.14 20:57:31)
PTT'ye güven olmaz. Yurtiçi'ne 130 vermektense DHL'i tercih ederdim ben.

  • rabbititus  (29.04.14 21:08:09)
UPS ve Fedex' ten de fiyat al derim.

  • charlesbukowskiineksi  (29.04.14 21:14:02)
ptt ye ver. takip numaralı ve taahütlü olsun. yurtdışında ptt taşımıyor nasıl olsa. yerel posta taşıyor.

ama 8 gün limitin işi bozuyor. ptt ye güvenmem.

dhl call center ı aradığınızda öğrenci olduğunuzu söyleyerek fiyat isteyin
  • sttc  (29.04.14 21:16:25 ~ 21:16:56)
bu soruyu yakın zaman da ben de sordum. moskova'ya gönderecektim ben de. hala göndermedim bu arada. benzer duyurularda nex diye bi firmadan bahsedilmiş. fiyat/performans açısından iyiymiş.

dhl ise ilk başta bana 230 tl fiyat çekti. sanki konteyner gönderiyoruz mk. neyse kalsın dedim yine aradılar %50 indirim uygulayalım dediler. 115 yine fazla geldi size dönecem dedim kapattım.

ben de ptt ile göndermeyi düşünüyorum açıkçası. geç gitsin önemli değil ama kesinlikle ulaşması lazım.
  • falan filan  (29.04.14 21:22:02)
Ben zamanında %50 indirim kuponum oldugu icin fedex ıle yollamıstım 55 liraya falan gitmisti. Su an isvec'ten bildiriyorum, burda en sık gordugum kargo sirketi dhl. Muhtemelen de en cabuk onlar ulastiracaktir.

  • sAINT  (29.04.14 21:31:08)
ptt TR'den cikarmayi basarirsa y.disinda her turlu ulasir. y. disindan geliste ise ayni sey gecerli olmuyor. gelirken bazen 6-7 gun dagitim merkezinden bekliyor. devlet postasi y.disinda iyidir.

  • helenart  (29.04.14 21:53:19)
dhl çok hızlı ve güvenlidir.

  • anil  (29.04.14 23:35:35)