Lens kullananlar - maliyetleriniz nedir?

Goz'e takmalik lensten bahsediyorum tabi. Fotografcilar dagilabilir.

Evet nedir maaliyetleriniz?

Aylik?
Yillik?

yeni baslayanlar icin ne onerirsiniz? Her turlu olabilir.

edit: her turlu masrafi soruyorum, suyuna kadar falan. :}

edit 2: ha bi de astigmatlilar nereye sey yapiyor?

aylık 100 tl bu aralar günlük kullandığım için.

  • passion rules the game  (29.04.14 16:21:03)
6 çiftini 100 liraya alıyorum ben.. 1.5 ay falan kullanıyorum, yıllık en fazla 150 lira falan bile tutmuyor.

edit: 6 çiftini alırken 2 kutu solüsyon da hediye alıyorum.. ek masrafı olmuyor yani.
  • hayal bilgisi  (29.04.14 16:22:07 ~ 16:29:30)
Şundan kullanıyorum, 3 ayda 1 60 liram gidiyor. Gayet ucuz. Memnunum.

www.lensmarket.com
  • pandispanya  (29.04.14 16:23:28)
6 ciftini ben 120 tl civarina aliyorum, bir yil gidiyor neredeyse. bir cift de oyle gitse, 140tl filan olur.

solusyonu yaninda bedavaya veriyorlar benim aldigim gozlukcude. ayda bir filan cikarttigim icin bitmiyor :)
  • fakyoras  (29.04.14 16:24:00 ~ 16:35:53)
Editledim de bi de buraya yaziyim,

her turlu masrafi soruyorum. bakim suyudur vs. baska ne var bilmiyorum gerci de?

edit 2: ha bi de astigmatlilar nereye sey yapiyor?
  • she was my baby  (29.04.14 16:25:59 ~ 16:28:36)
günlük lens kullanıyorum ben 4 kutusu 100 liraya geliyor lensmarkette.(atasunda 120 ye geliyor) 1 kutu 15 çift içeriyor, yani 2 kutu 2 ay yetiyor. lens suyu pek kullanmıyorum, akşam lensleri çıkarıp attığım için. arada ufak eşantiyon boylardan alıyorum, bitmiyor zaten 6 ay sonra atıyorum.
yeni başlayan biri için de astigmatı yoksa, renkli lens merakı da yoksa en mantıklısı günlük bence. hem daha ince oluyor hem de her sabah yepyeni tertemiz sıfır bir lens takıyorsun, ay çıkarırken tırnağıma deydi çizildi, ay mikrop kaptı kabın kenarına yapışmış kenarı kurumuş derdi olmuyor.

  • alice practice  (29.04.14 16:29:09)
en son bunu kullanıyordum.
www.lensmarket.com
yanında da bunu: www.lensmarket.com

250 lira 3 aylık masrafı oluyordu...
son 1 yıl kadar günlük kullanmıştım.
  • ucan spagetticanavari  (29.04.14 16:39:42)
Gözlerim isyan etti fakir miyiz biz diye...

Yıllık 190tl (+bir kutu su) (bkz: 4 al 3 öde kampanyası)

Onun dışında yıllık 5 kutu su desek 25tl'den 125tl.
  • nickini vermek istemeyen uye  (29.04.14 16:59:08)
5 ayda bi 90 liralık lens alıyorum yılda 3 kutu da 25 den solüsyon ama durumun varsa hiç uğraşma çizdir ben öyle yapıcam.

  • zenciamacalismiyor  (29.04.14 17:05:00)
cizdirmeyi suan icin dusunmuyorum ya, cizdiren bi arkadasimin tekrar bozuldu gozleri belli bi sureden sonra. 40'tan sonra falan cizdiririm heralde.

  • she was my baby  (29.04.14 17:08:15)
3 çift lens 60 tl (yerine göre pahalı oluyor 70 tl)
lens solüsyonu genelde kampanyadan beleş, en kötü ihtimalle 3 aylık yeten büyükler 15 tl

yani aylık 25-30 tl arasında değişiyor fiyatlandırmalara göre
kullandığım lens de acuvue oasys, en güzeli <3
  • malmazel  (29.04.14 17:11:53)
Bir astigmatlı olarak cevap vereyim bu soruya. Nereye şey yapıyoruz dediğin toric lense şey yapıyorsun.
Doktorda lens muayenesi oluyorsun önce. Devlet hastanelerinin büyük çoğunluğu yapmıyor. Gideceğin doktora göre 20-150tl arası muayene masrafın var. Gözlük numaranla lens almaya kalkma sakın.
Sonra lensmarket in sitesine giriyosun ya da adamları arıyorsun numaralarını veriyosun.
Markasına göre 6lı kutu 80 ile 140-150tl arasında değişiyor. Sağ ve sol göz numaraların aynıysa bir kutu lens 3aylık. Farklıysa iki göz numaran içinde ayrı kutular alman gerekiyor. Lens in kullanım süresi normalde 1aydır ancak 1.5-2ay civarında temiz kullanıyorsan kullanılabilir,

J&j ın acuvue oasys modeli her nekadar çok önerilen bir model olsada aylık lens değildir 15günlüktür gözden hiç çıkarmıyorsan da 1haftalıktır. Bu markayı alacaksan dikkat et bu konuda 2ay kullanamazsın 25günde gözlerim kan çanağına dönmüştü lanet şeyde.

Genel doktor tavsiyeleri: bausch & lomb - purevision hd (ben beğenmedim 80tl imiş şu an), cuba vision - air optix ( fena değil şu an kullanıyorum, 80 tl), zeiss - contact life (biraz kalındır ama en rahat ettiğim lensdi, 90tl)

Solüsyon masrafın olacak bir büyük kutu solüsyon hergün kullanıyorsan lensi ort 1.5ay gidiyor fiyatları 10-25tl arasında değişiyor genel olarak kampanyaları takip et derim. Kozmetik mağazalarında indirime baya giriyo o zımbırtılar. Optifree (23tl), all in one light (20tl), solo care (20tl) işe yarar iyi solusyonlardır renu yu tavsiye etmem garip bir şekilde yakıyor bnm gözlerimi gerçi bunu zamanla deneye deneye bulacaksın. Biraz pahalıdır ve bulması zordur ama zeiss all in one baya baya iyidir (27tl).

Son olarak da takıntılı biriysen eğer protein temizleyici solüsyonlar var ara ara kullanabileceğin wöhlk peroxid diye bir zımbırtı 40tl. 10senedir fln lens kullanıyorum kullanma gereği duymadım hiç.
  • bebek terlik  (29.04.14 17:23:48)
sağ ve sol göz değerlerim birbirinden farklı olduğu için 2 tane 6 lık kutu alıyorum... tanesi 65-70 civarı. buna ek olarak yıllık 3 tane falan solüsyon bitiriyorum. o da 25 tl tanesi.

gece yatarken çıkardığım için çok uzun ömürlü kullanabiliyorum. 1 yılı buluyor.

Masraf;

2 x 70 = 140 TL (lensler)
3 x 25 = 75 TL (solüsyon)

toplam 215 TL
  • janavarorion  (29.04.14 17:28:38)
40'ı geçtikten sonra çizdirmenin mantığı ne ki? bütün gençliğini, asıl hayatını o çerçevelerle ve lenslerle geçirip, uzun süreli lens kullanımıyla göz kuruluğu başlatıp sonra da orta yaşlarda mı görebilmek istiyorsun?

göz numaran 2 yıldır sabitse(ki 1 yıl da yeterli diyor bir çok doktor, ama 2 iyidir) olabilirsin. göz numarası büyüme ile birlikte durur, gözle görülecek bir seviyede olmasa da en son 23-24 yaşlarına kadar devam edebilir gelişim... arkadaşın muhtemelen daha erken olmuştur. ya da ameliyatta tam bir düzeltme sağlanmamıştır ve bir süre sonra farketmiştir.

1 yıldır en ufak bir ilerleme bile olmadı bende lasik sonrası.

ayrıca aylık lens olarak da night&day aqua açık ara en başarılı lens.
solüsyon konusunda da biotrue

ikincilikler purevision 2hd ve solo care aqua'nın...
bütçe varsa günlük lens apayrı bir rahatlık.

son ekleme: lenste olduğu gibi doktorda da asla ucuza kaçılmamalı, lasik olunacaksa gerçekten güvenebileceğiniz deneyimli bir doktor seçilmeli.
  • ucan spagetticanavari  (29.04.14 17:33:26 ~ 17:41:03)
Babam bundan 15 yıl önce falan oldu lazer ameliyatı hiç bir problem yaşamadı. Yengem 1 yıl 2-3 arkadaşım da 2 yıl önce çizdirdiler hiç bir problem yaşamadılar. Büyük ihtimalle arkadaşınız ya yaşı erken ameliyat oldu ya da kötü bi doktor tercihi yapmıştı..

  • zenciamacalismiyor  (29.04.14 19:09:33)