öss sorusu ama kolay

280-290 dil puanı almak için tahmini kaç soru yapmak gerekir.
ben de biliyorum her dersin ağırlıklı ortalaması vs. farklı ama sormak zorundayım. çünkü sınava girecek olan kişi bana sordu ve cevab veremedim.
not: taş çatlasa 8-10 tane matematik yapar bu arkadaş. türkçe ve ingilizceden de hemen hemen aynı sayıda net cıkarır, zaten yabancı olduğu için türkçesiyle ingilizcesi aynı.
ee yani bu durumda kaç türkçe kaç ingilizce yapmalı.
unutmadan; 8-9 tane de sosyal yapar bence

2008osyspuan.osym.gov.tr

dediğiniz netleri yazın üzerine de kafadan yüksek netlerle başlayın hesaplamaya. en yakın çözüm bu gibi.

edit: 10 mat 10 sosyal 30 türkçe ve 100 yabancı dil ile hesapladım ve 276 puan çıktı. ki sanırım 30 türkçe ile 100 yabancı dil full çekmek oluyor.
  • sen git ben geliyorum  (05.06.09 23:26:42 ~ 23:38:40)
bir dakika yalnız bir şeyi merak ettim: sanırım öss'de tavan puan 300 ve bir dil öğrencisi ingilizce yapamıyor, türkçe de yapamıur? nasıl o kadar yüksek puan hedefliyor? ya da sanırım benim atladığım bir şey var aydınlatırsanız daha kolay yardımcı olabilirim.

edit: yanlış okumuşum sanırım. şimdi fark ettim.
  • sen git ben geliyorum  (05.06.09 23:32:30 ~ 23:34:54)
neyi farkettin dostum, bana da anlatsana. sanırım ben de anlamadım.

  • zubundy  (06.06.09 00:36:21)
280-290'a aobp dahil mi değil mi o var bi de..

  • thefalloftekin  (06.06.09 00:43:01)
dahil olsa gerek.
bu arada yabancı ülkedeki(kazakistan) liseden mezun birinin aobpsi ne olur

  • zubundy  (06.06.09 00:44:59)
Dil sınavının puanlaması farklı, max 300 değil tek bildiğim de bu. Gerisi yanlış yönlendirmek olur o yüzden güvenilir yerlerden kesin bilgi edinin, önemli bir konu çünkü.

  • mavi karanlik  (06.06.09 00:45:34)
@zubundy

"...8-10 tane matematik yapar bu arkadaş. türkçe ve ingilizceden de hemen hemen aynı sayıda net cıkarır..." bu kısımı önce şöyle anladım: 10'ar tane tükçe ve ingilizce yapa diye. ondan sonra da "türkçe ile ingilizce netleri daha yüksek olur ama yine birbirlerine yakın olurlar" mantığını güttüm. 10 netle o puan çok farklı geldi bana.
  • sen git ben geliyorum  (06.06.09 00:50:32)