Bacak kası-squat

Üst bacaklarımı inceltmek istiyorum.belli bi düzenle uyduğum spor programı var.her egzersiz bütününde squat hareketi var.vücuttaki bir çok kası çalıştırdığı gibi bacak kaslarını büyük ölçüde geliştiriyormuş.bacaklarım kas yaparsa ronaldo olur muyum acaba kas yaparsa incelmiş olur mu yoksa aksi bir durum mu olur?

edit:bayanım

bolgesel incelme konusu beni baydi.

  • evegirmekistemiyorum  (28.04.14 21:33:28)
üst bacak dediğin quadriceps ve çalışırsan bacağın kalınlaşır. ronaldo olmazsın ama dikkat çekici şekilde kalınlaşır. bizzat kız kardeşimden biliyorum. squat, leg extension/curl vs tarzı ağırlık işlerine girersen belli bir süre sonra kalın bacağa sahip olursun. dengeyi tutturmak sana kalmış, vücudunu gözlemle ona göre hareket et.

  • costa blanca  (28.04.14 21:40:59)
squatı ağırlık kullanarak yapmıyorum.o zaman bu egzersiz videolarında falan neden herkes squat yapıyo incelmesi için

  • ddenizz  (28.04.14 21:45:44)
vücut ağırlığınla yapıyorsan sorun yok, ben ağırlıkla yapıyorsun gibi düşünmüştüm.

  • costa blanca  (28.04.14 21:50:15)
koşma ve yürüyüş de bacağa kas yapıyor diyenler de var

  • ddenizz  (28.04.14 21:58:58)
Olmazsın.

  • 726490  (29.04.14 02:16:04)
Kadındın di mi? Diyet yaparken kas kütlesi elde etmek erkekler için bile zor. Endişen yersiz. Başlangıçta çok hafif bir artış olur sonra yağ oranın düştükçe azalır.

  • arnold schwarzeneger  (29.04.14 09:09:42)