[]

MATLAB, eps, Adobe Illustrator

selam,

MATLAB ile bir takim grafikler yaptim. bunlari eps formatinda kaydettim. simdi de o eps'leri adobe illustrator ile degistirmek istiyorum.

degisikligi yaptiktan sonra tekrar eps formatinda kaydediyorum. fakat bu son kaydettigimin renklerinde ilk (matlab'den cikan) eps'e gore bir farklilik var. renkler barizce daha soluk. nerde yanlis yapiyorum?

ne yapmam gerekir ki renkler orjinal eps'teki gibi olsun?

tesekkurler

 
rgb/cmyk farkı olabilir, onu bir kontrol edin.


  • kobuzchu kiz  (28.04.14 19:28:18) 
eps'i text ile actim. bi yerde okudugum bilgilere gore orjinal eps'lerin RGB oldugu kanisina vardim.

bunlari AI ile acarken basta bir de "hem RGB hem CMYK var. hangisinde devam etmek istersin" diyor. ben ikisini de tek tek denedim fakat sonucu pek degistiremedim.

RGB/CMYK problemi mi?
  • gerard  (28.04.14 19:33:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.