trackpad'e sut dokuldu

cok az da olsa yanlislikla kenarina sut dokuldu trackpad'in, sonra da sildim fakat trackpad simdi kafasina gore mouse'u ziplatiyor ordan oraya. ayrica arada tikliyor, surukluyor, seciyor...

yurtdisindan macbook pro retina bir bilgisayar bu.

soru 1: beklesem gecer mi?
soru 2: bilgisayari kapatip mi bekleteyim?
soru 3: apple store acilmis artik galiba, oraya gotursem hallederler mi?
soru 4: garanti olaylari nasil oluyor?

tavsiyelerinizi alabilir miyim?

bende macbook pro ile yatakta dizi izlerken uyuya kaldım geçenlerde, trackpad in üstüne yatmışım trackpad böyle içine göçmüş gibi bi kendine geliyor bir basılmıyor. anlamadım :(

bi ara apple servisine ücretli yaptırmayı düşünüyorum ya da içini açıp kendim bakmayı düşünüyorum.
belki bir şeyi çıkmıştır falan basılı kalmıştır... bir umut.

not: ASLA SAC KURUTMA MAKİNESİ GİBİ Bİ ALETLE KURUTMAYA KALKMA, ARKADAŞIM TUŞLARI ERİTMİŞTİ 400 LİRA GEÇİRDİLER.

not2: biraz bekle belki kurur falan düzelir ama içindeki nem kendi kendine geçse bile bir yapışıklık olur, açıp temizlemek gerekebilir.

not3: apple store a götürmek zorunda değilsin apple servisleri her yerde ama sen yine de dene şansnı.

not4: garanti dışı. ve belki bu bozulmuş diyip yeni trackpad fiyatı geçirebilirler. (250-300tl)
  • tek terk  (28.04.14 14:43:29)
yapiskanlik falan yok, girdiyse (gercek manada) 1 damla girmistir. tiklayabiliyorum. sadece mouse kafasina gore zipliyor o kadar. mersi

  • idexo  (28.04.14 14:59:01)