ajansıma kıl oldum!! amerikada işi ne zaman bırakabilirim?

ben bu yaz work and travel ile amerikaya gidiyorum ama öyle bir ajansa denk geldim ki çok çektirdiler bana ben de onlara kıllık yapmak istiyorum..özellikle işi bırakmamamı istiyorlar,oraya gidince. farklı işe geçebilirim benim bildiğim ama hemen gidip 1 hafta sonra başka işe geçebilir miyim?hatta hiç gitmiyim olur mu? kafadan başka iş arıyım??

olur olur fakat direk iş bulabilmek kolay değil. şimdi yanlış anlaşılmaz umarım ama genç bir türk olarak iş bulabilmek zor. giden arkadaşlarımdan birisi işten atılmıştı mesela, ona iş bulana kadar 1-2 haftaları çok kötü geçmişti..

  • dambil  (05.06.09 21:01:51)
zannediyorum çıkmadan 2 hafta önceden patronuna istifanı vermen gerekiyor, öyle birşey okumuştum ben zamanında araştırırken

  • r_u_h  (05.06.09 22:06:01)
işi bırakarak onlara değil kendine kıllık yaparsın. sen işi bırakığın zaman onların kaybedeceği pek bir şey olmayacak. nerede çalışacaksın???? genelde r_u_h'un dediği gibi 2 hafta önceden bildirmen gerekiyor işten ayrılmadan önce. ama başka iş bulamazsın çünkü social security number'ın olmayacak çok büyük ihtimalle. ilk çalışmaya gidecğin yer senin adına sosyal güvenlik numarası başvurusu yapacak senin vergilerin oraya yatıcak ama senin SSN'ni öğrenmen 1-2 ayı bulabilir (seni ellerinde tutmak için böyle yapıyorlar.) sanırsam işi bırakırsan SSN'ın olmadan ancak kaçak olarak çalışabilirsin ki Amerika gibi bir yerde bunu hiç tavsiye etmiyorum. Hiç gitmemezlik yapma. Mutlaka git. dambil'in dediği gibi de Türk'sün iş bulman zor olacak.

  • bibbolo zippo  (06.06.09 10:03:28)