[]

Essay Yazım

En çok kullandığınız kalıplar neler? Proficiency için neler önerirsiniz?
 
essay türüne göre değişir ama passive form ve relative clauses diyebilirim.


  • in search we trust  (27.04.14 01:13:31) 
hiçbir zaman düzgün bir ingilizce eğitimi görmediğim için olabilir ama ben içimden geldiği gibi yazıyorum hep. ne essay türü bilirim ne de kalıplar. ama sevdiğim kelimeler var mesela onları araya illaki sıkıştırıyorum.

örneğin nevertheless, nonetheless, as well as, moreover, furthermore, as a matter of fact, not only - but also vs.
  • king lizard  (27.04.14 01:18:37 ~ 01:23:35) 
ilk iki arkadaş +1, in conclusion, to sum up gibi bitişe geldiğinde kullanabileceğin kalıplar da var. therefore falan kullan mesela so değil de, o da var. bir de şu var: eğer benim gibi yazı toparlama özürlüysen, lütfen önce biraz türkçe kompozisyon yazmayı dene -evet lisedeyken iyi yazardım da üniversitede o yeteneğimi kaybettim sanırım, lafı dağıtıp duruyorum!- toefl da hem zaman hem de kelime sınırlaması oluyor ya, ondan diyorum, konuyu fazla dağıtmadan yazabiliyor olman da önemli, kalıplar kadar.

edit: konuyla ilgili elimde çok not vardı, bulursam eklerim sonra.
  • pasp  (27.04.14 01:24:27 ~ 01:24:47) 
bir de şuraya bir göz at: www.pinterest.com


  • king lizard  (27.04.14 01:31:38) 
not only but also der geçerim :)


  • zero times infinity  (27.04.14 03:54:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.