Komün

Arkadaşlar;
dağın içinde
yemyeşil
Etrafı taşlarla çevrili (heryerden izole edilmiş)
büyük bir arazi
Şirinlerin yerine benzer (taşlar falan) bir yer keşfettim.
Ev var, taştan.
Alsam, sürekli kalamam.
Acaba komün mü yapsam dedim? Hipilere açarım.
Tutar mı

yaz beni

  • empati kuramayan psikolog  (27.04.14 00:13:10)
Maddi gelir beklentisi içinde değilsen al derim bence.

Nerede bu yer? Ben bile gelebilirim takılmaya, kafa dinlemeye.
  • g man  (27.04.14 00:13:16)
beni de yaz.

  • umarsizca umarim  (27.04.14 00:17:24)
ciddi misin?

tutar mı, ne demek ayrıca? ne beklentide sordun bunu?

dağın içinde, derken; oraya yol açacak mısın? (orman yolunu kast ediyorum.)

üretim nasıl olacak? ne ekip biçeceksin, vejetaryen bir yaşam mı olacak yoksa hayvan-ahır mevzulara girecek misin?

hangi bölgede olacak?

buğday'a vs yazılacak mısın, yani ekolojik çiftlik olacak mısın yahut çiftlik olacak mısın?

vs, vs, vs...
  • helios  (27.04.14 00:20:04)
arkadaşlar kısa yazdım ama
yolu var evet.
peribacaları gibi etrafı. Böyle çok ilginç ve güzel bir yapısı var.
Malesef üretime giremem, kafa dinlemeye, yıldızları izlemeye, falan gelebilirler. Daimi kalacak olanlar belki ileride yapsın. yapabilir yani ama ben kalamam.

Bir taraftan doğal su çıkıyor
Denize yakın sayılır
İzole edilmiş olması ayrıcalık.

Bölge akdeniz
  • tanrı  (27.04.14 00:24:53)
Ne güzel bir yer bulmuşsun hocam.

Beni yaz ben gelirim.

Meraktan soruyorum fiyatı nedir ve kaç m2?
  • colorwithnotexist  (27.04.14 00:36:12)
Tutar

  • cemlemikonusuyorsun  (27.04.14 00:40:10)
Ortak olurum.

  • duptıs  (27.04.14 02:09:39)
haber ver elma fidelerimi ve limon ağacımı kaptığım gibi geleyim.

tutar, ama büyük paralar bekleme.
  • kaymaktutmayansicaksut  (27.04.14 02:18:23)
beni yaz. ama çıplaklık varsa ben yokum organize olmayı bilmiyo millet :))

  • illegalstar  (27.04.14 03:39:43)
güzel bir fikir yap bence. para kazanmazsın belki ama mutlu olursun. mutluluk da buna değer.

  • kallesnikof  (27.04.14 04:30:36)
abi buradakilere güvenip iş yapma. bıraksan hepsi yeşil dostu, komün hayatına atılacak ama niyeyse hiçbiri evinden işinden vazgeçmiyor. dünyada böyle bir sürü yer var bildiğim kadarıyla, daha geçen gün bir duyuruda türkiye'dekileri tartışıyorlardı.

yapacağın şeyin çok fazla kişiye ulaşacağını zannetmiyorum. ulaşsa da getirisi çok olur mu, bence olmaz. yapacaksan yine yap ama burdaki romantiklere güvenip de yapma yani.
  • pescador  (27.04.14 04:52:42)
psy parti mekanı olur ordan , festival falan patlatsan yılda 2 defa israilliler müşterin olur.
bkz : tree of life
bkz : pakawala
bkz : j-fest ( hadi bu psy değil ama olsun )
  • the imp  (27.04.14 06:40:38)
arkadaşlar,
resimlerini çektim. Şansımıza yanımda sadece dar açı lens vardı. Geniş manzara alamadım.
yorum yaparsanız iyi olur
  • tanrı  (27.04.14 13:00:56)
böyle bir yer, uygun koşullarda olursa yılda 2 hafta yolumu düşürür gelirim. çadırda kalırım, ilkel yaşarım sorun değil. bahçe bok püsür işlerine de yardımım dokunur, hem sana yardım olsun diye hem de spor yapma takıntımdan ötürü(meseleyi spor gibi sayarım evet :) )

parayı vuramazsın bu işten, ama düzenli gelirim var, buralar da belki değerlenir ileride diyorsan al gitsin.
  • sevgikusunkanadinda  (27.04.14 13:14:07)
kötüleyeyim foto geldikten sonra, almaktan vazgeç ben alayım :) şakası bir yana almaktan vazgeçersen haber et, babam emeklılık sonrası hayalındekı 2 keçi 2 inek 3 köpek 20 civcivli hayatı sayıklayıp sayıklayıp arsa bakıyor bu aralar.

  • kaymaktutmayansicaksut  (27.04.14 13:24:02)
imgur.com

lens dar açı olduğu için genişten resim alamadım. Evin arkasındaki taşlar gibi çevrili etraf.
Evi biraz süslemek gerek evet.
  • tanrı  (27.04.14 14:03:20)
elalemi niye çağırıyosun abi ya.

bulmuşun yerleş işte. toprağını ekip biç. marangozluk, taş işçiliği yap bahçede dilediğin gibi.

halla hallaaa.
  • terra rossa mia  (27.04.14 14:25:27)
imar izni çıkmaz diye düşünüyorum, yoksa kapılırdı bu vakte kadar. gerçi bu zamanda imar izni çıkmaması gereken ne alanlara çıktı izinler de neyse.

  • kaymaktutmayansicaksut  (27.04.14 14:34:17)
aassssiktir birader bu ne lan buraya yerleş paran varsa aq

  • tchuck  (27.04.14 14:38:36)
"you're just too good to be true..."
bu fotoğraflar gerçek mi ya :( ayrıca ben anlamadım komün mü diyorsun yoksa buradan para mı kazanacaksın?

  • loralynn  (27.04.14 14:52:21)
ayrıca kaç dönüm burası?
ve kaç lira istiyorlar?

ona göre al ya da alma diyecez.
  • terra rossa mia  (27.04.14 14:57:57)
arkadaşlar dediğiniz gibi sit alanı. O yüzden bir taş bile koyulmuyor. Sit ilan edilmeden önce ev inşaa edildiği için evin izni var. Görüldüğü üzere dağ başında elektriği suyu bile var.

Etrafı o şekilde taşla çevrili. Yuvarlak çember gibi düşünün.
Yol yok önünde.
Yani yaklaşık 1 km toprak yol ve buraya geliyor.
Özellikle gelinmediği sürece bulunmaz.
  • tanrı  (27.04.14 17:18:24)
yap abi ben gelirim..

  • zenciamacalismiyor  (27.04.14 17:23:17)
arazide metal dedektörü kullandınız mı hiç ?

  • lucifer morning star  (27.04.14 17:34:20)
kullanmadım hayır. Neden sordun ki :)?

  • tanrı  (27.04.14 17:41:02)
oaa adam blair cadısının yaşadığı yeri bulmuş, çok güzel

  • elyafiyaffellaffelebelyafelyaf  (27.04.14 18:03:45)
kuytu bir yerde - 1
ikinci olarak 8 yıldır bu bölgeyi dağ bayır karış karış gezerim ben de yeni keşfettim

  • tanrı  (27.04.14 19:02:03)
Yaz beni yaz yaz

  • buhebu  (29.04.14 00:19:05)