antidepresan-iştah ilişkisi

iyi akşamlar duyuru sakinleri.
iki haftadır antidepresan kullanmaktayım. tabiri caizse iştahımın içine etti kendisi. acıkıyorum ama hiçbir şey yiyesim gelmiyor. sanki, çok afedersiniz, kusacakmışım gibi hissediyorum bir şey yemeye kalkarsam. günlerdir sadece kahvaltı yapıyorum ya da akşam en fazla bir çikolata filan yiyorum. ne yapılır ne edilir bu durumda?
not: antidepresan psikiyatrist gözetiminde alınmakta. randevu haftaya cuma ve ben buna bir çözüm bulmak istiyorum en azından o güne dek.

normal. aynısı bana da olmuştu. zamanla geçer.

  • geberix  (26.04.14 19:34:03)
akışına bırak gardaş, yoluna girer. sonunda ya kilo bırakır, ya zayıflık bırakır. genelde kilo bırakıyor.

  • sanal hayvan  (26.04.14 19:35:14)
genelde antidepresanlar iştah açıyor ama kişiye göre ters etki de gösterebiliyor. ama iştah konusuna bir etki yaptığı kesin. yemek konusunda biraz zorla kendini, yemeyince çok daha kötü oluyor, bizzat tecrübe ettim. abur cubur da olsa bir sonraki randevuya kadar bir şeyler atıştır mutlaka gün içerisinde. illa oturup bir öğün yemek yemen şart değil. yemek yemedikçe yedikçe kusacakmışsın gibi bir hisse ulaşıyorsun çünkü.

ben meyveli topkek falan yiyordum. hem doyurucu gibi oluyordu, hem de yenilebilir tek şey oydu benim için. şimdi babam çıksa yerim, o ayrı :)

geçmiş olsun.
  • darkredanger  (26.04.14 20:31:42)
daha yeni başlamışsın kardeşim a.d. zaten gerçek etkileşimini ve tedaviyi 2 hafta sonra bünyede başlatıyor.yani alışacaksın bu duruma.

  • jamswety  (26.04.14 20:45:34 ~ 20:45:56)
son kullandığım antidepresan bana da aynısını yaptı. 1 ayda 46 kilodan 39 kiloya düştüm. doktorum bırakmam gerektiğini söyledi.daha da kilo verebilirmişim. şimdi bırakma aşamasındayım. 2 haftada alışman lazımdı ufaktan. doktorunla görüş bence.

  • yaramazkediyim  (01.05.14 00:39:57)