YDS'yi geçememiş bünyelere yardım

etmek için kendimi feda edip burada sorumu soruyorum.

Pearson denilen bir sınav varmış, bunun tıpta geçerliliği nedir? (zira tus'tan önce tek bir yds hakları kaldı, o da tus'tan 1 hafta önce)

Sınavın zorluğu kolaylığı hakkında bilgileriniz/tecrübeleriniz ne yönde? içeriği ielts gibi mi?

her fakülte/bölüm için geçme puanı farklıysa tıp için kaçtır?

Başka bilinmesi gerekenler neler?

Gugıl!! demediğiniz için şimdiden teşekkürler. arkadaşlarım epey bir gugılladılar, lakin asıl gereken bu noktalar hala kafalarında soru işareti.

tekrar teşekkürler efenim, iyi akşamlar

Tus için denkligi var. Ama o geçme puanı dediğin şeyi anlamadim.

icerigine Pearson'in kendi sitesindeki örnek testlerden baktık, IELTS gibi işte 4 dil becerisini de istiyorlar. Cok kolay bir sınav değil yani. Bana sorarsan yds daha kolaydır.

bir de
www.akademikpersonel.org
  • the kene  (26.04.14 19:11:08)
*geçme puanı yds'deki 100 üzerinden 50 puanın yeterli olması mesela, pearsonda da yarısı yetiyor mu?

  • fallopian  (26.04.14 19:23:31)
e o puanlar ösym denklik tablosunda yazıyor işte. yds'nin 50'si pearson'un kaçına denk geliyor ona bakacaksın listeden.

ösym yds denklik tablosu diye gugılla.
  • the kene  (26.04.14 22:51:02)