araba markalarını özetleyin

bir erkek olarak araba markalarından hiç çakmam. biriniz özet geçse.

mesela bildiklerim şunlar:
mercedes: çok pahalıdır, ağır arabadır herkes kaldıramaz, havası vardır.
şahin: genelde apaçi gibi tiplerin kullanmasıyla meşhurdur.

bunun gibi volvo, opel, ford ..... gibi arabaları kısaca özetleyebilir misiniz?

volvo, araba tarihinde en az ölümlü kazaya sebebiyet veren otomobil markası

bmw üst segment arabaları mükemmeldir

volkswagen, komple overrated sikko bir araba markası

audi, bmw gibi özellikle üst segment arabaları güzeldir
  • GibsonRulesv2  (26.04.14 00:25:41 ~ 00:27:01)
volvo: sağlam araba, prestijli, güvenlik en önemli unsuru
bmw: hızlı,seri,spor,lüks
opel: orta sınıf aile arabası, alman,
wv : tr'de peynir ekmek, ikinci eli acaip iyi, güzel araba, üzmez, alman
ford: eski havası yok, opel'in bi tık altı
honda: motoru sağlam, konforu eh işte, çok yakar, iyi kaçar
renault: tasarım berbat, az yakar, ekonomik, ikinci eli acaip
hyundai: son dönemde atakta, yeni modellerin iç dış tasarımı iyi. çok yakıyor ama sınıfına göre.
fiat: şirket arabası
audi: volvo kadar güvenli, mercedes kadar prestijli, bmw kadar seri. ama bahalı

not: ben de senin kadar uzak sayılırım ama gördüğüm bu şekilde.
  • brkylmz  (26.04.14 00:25:42 ~ 00:27:18)
alfa romeo: aşk. gerçi her modeli aynı güzellikte değil ama bir 159 yeter.

  • nohut kokusu sacan duduklu tencere  (26.04.14 00:30:24)
Markaları sittiret, önce şunu bil, Türkiye'de araba çok pahalıdır.En boktan, en dandik arabalar için bile saçma salak paralar istenir.Akaryakıt fiyatları zaten ebesinin şeyi olmuştur.Buna rağmen trafiğe çıkan araç sayısı öküz gibi artmaktadır.

Gelelim markalara,
ensesi kalın arabaları:

Mercedes-Benz : Milletimiz için en lüks arabadır. Halk Bentley i bilmez,Rolls royce u bilmez; bunları yolda görme şansı yoktur çünkü halkın.
Mercedes mühendiliğiyle ve malzeme kalitesiyle de hakeder bu övgüyü.Ömürlük arabadır.Eskiden yaşlı adam arabası yapardı, şimdi herkese hitap ediyor.
Mercedese binen ya zengin kıro, sonradan görmedir,müteahhittir,kuyumcudur,galericidir ya da bunlarla hiç alakası olmayan bir insandır, zevk sahibidir,kaliteyi sever.

Audi: Sen sus da yaptığın iş konuşsun.BMW nin ağzına etti bence.

BMW: haddinden fazla pahalı.Üstelik audi den daha kaliteli de değil.

-------------------------------------------------------------------------

Şahin-Doğan-Kartal ve diğer boklar :TOFAŞ ın ürettiği,otomotiv tarihinin a. koyduğumun en büyük hatalarıdır bunlar.60 la giderken can güvenliğin yoktur.Bunlara binenler %99 bi hafta çalışıp, kazandığını LPG ye verip patlak götlü egzozla saçma salak hareketler yapan eğitim seviyesi düşük insanlardır.

Orta sınıf Almanlar: Benim gözümde sıraları şöyledir:
Volkswagen-fiyat/kalite oranı en iyi markadır.
Opel-Alman markası olduğunu hissettirir ama vw den biraz daha düşüktür.
Ford-mühendisliği opelden iyidir ancak malzeme kalitesi daha kötüdür ülkemizde.alaman markası olduğunu hissettiremez pek.

Hyundai- Uzak durun.

Fiat-Eh işte,ömürlük olması şart değil ki, kullan, bozulunca at mantığı.Ama renaulta göre daha iyidir, italyan mühendisliği sonuçta.

renault:geldi yine tipini s2tiğimin.. yap- sat. gerisini sonra düşünürüz.

toyota:taş gibi arabadır ama tipten kaybediyo bunlar.
  • AWD  (26.04.14 00:41:29 ~ 00:51:54)
Alfa Romeo AlmanSağlamlığındaİtalyan şıklığı ve performansı ayrıca alfa159un bmw ve mercedesten daha iyi yol tutuğu kanıtlandı

  • denizrocket  (26.04.14 00:45:18)
Türkiye'de tek bir araba var; Audi.

  • armagan  (26.04.14 00:54:31)
Volvo <3 Güvenlik on numara. İlk arabam olmasını umuyorum.
Toyota Japon güzel arabalar yapıyor. Yağ yakma sorunu olmuştu. Sağlamdır.
Honda da aynı Toyota gibi. Asimo var hatta robot. Bu arabaların kalitesi modeline göre değişiyor. Bu da sağlam.
Tesla elektrikli araba. Geleceğin arabası falan deniyor. O da çok güvenli kaza açısından. Ama birkaç kere yandı galiba durduk yere.
Renault para vereceğim bir araba değil. Pek güvenlik sağlamlık hissi vermiyor.
Peugeot da öyle. Küçük hatchbackleri hoşuma gidiyor ama.
BMW - Audi ikilisi sağlam lükse kaçan arabalar yapıyor. Marka budalası hayranı fazla. Sırf BMW olsun diye 15 yıllık arabayla yeni arabasını değişen arkadaşlar var. BMW'ye binmeden ölmek istemiyorum diyeni var.
Mercedes Alman arabası. Lüks, spor, klasik bir sürü farklı zevke hitap eden modeli var. Sağlam, alman mühendisliği işte.
Volkswagen: Alman halk arabası işte. Niye fiyatı bu kadar yüksek bilmiyorum. O da iyi.
Opel: Niyeyse volkswagen kadar güven vermiyor.
Skoda: Alabilirim. Rahat satılmaz belki bilemiyorum.
Kia: Alabilirim.
Mazda: Türkiye'de niye tutulmadığını anlamıyorum. Çok güzel bence. MX5'ini almak isterim. Volvo'yu bir bununla bir Tesla ile aldatırım.
Land Rover,Cadillac ıvır zıvır ne işi var şehir içinde. Safi yakıt israfı. Zengin kadınlar kullanır genelde. Güzeller ama.
Bazı İngiliz lüks araba markaları: Kraliyet ailesi kullanır. Uçak motoru falan da yaparlar. Bize gelmez.
Ford: Amerikan arabası, Opel civarı olduklarını düşünüyorum. Taurus'u güzel.
Fiat: Almam. Renault'dan iyidir yüksek ihtimalle. Ferrari ile aynı şirket belki biraz bulaşmıştır.
Citroen: C3 şirindi. Genel olarak Fransız arabalarına mesafeliyim. Almam bunu da.
Şahin,Kartal,Toros: Trafik canavarı zibidi arabası.
Hyundai, Nissan, Ssangyong nasıl bilmiyorum.
Çin arabalarından da uzak dur.
  • Lim5  (26.04.14 01:06:56 ~ 01:07:46)
fanboylar doluşmuş. Audi'nin bmw ve mercedesten daha iyi olduğunu düşünenleri gördükten sonra buraya birşey yazmanın anlamsız olacağını düşündüm ama madem sormuşsun senin için cevaplayalım gonul_isleri.

BMW ile Mercedes kapışır. Volkswagen ile Audi kapışır. Bunu bil önce.

BMW : Spor+lüks+yol tutuşu+kalite+verimlilik+güç. Sadece uçak motoru, araba, motorsiklet ve bisiklet üretiyorlar.
Mercedes : BMW'nin bütün özelliklerini bir düşür. Lükse +2 ekle. Her türlü aracı üretiyorlar. Arabadan tut kamyondan tıra kadar.

Audi : Ne bmw kadar iyi ne mercedes kadar lüks. Ortası birşey.
Volkswagen : Alman tofaşı.

Volvo : Güvenlik ve sağlamlık daha önde.

Opel : Fakir alman arabası. Volkswagenden 1 gömlek düşük.

Ford : Amerikan volkswageni.

Honda : Küçük hacimli motorlarla yüksek güçte motorlar sunar. Japon bmw'si denebilir bi bakıma.

Toyota : Japon volkswageni.

Renault : Evlerden uzak.

Hyundai : Küçük hacimli motorları çok kötü.

Alfa romeo : Hızlı ve farklı.

Paran varsa almandan vazgeçme derler.
  • false pretension  (26.04.14 01:17:22)