oscar ödüllerine verilen önem zırvalığı ve oscar yasaklıları

malumunuz emperyalist sisteminden dolayı dünyada birçok sektörde otomotiv (ford gmc chreysler vs..) içecek (coca cola vs..) vs.. ve daha birçok sektörde (ha bu arada vs. vesaire kelimesinin kısaltması vesaire isim (vesa:ire) Arapça ve + s¥¢ire isim Ve benzeri "Biz yollarda eğer bulabilirsek başımıza gölge verecek kadar hurma dalı, ot vesaire topluyorduk." - F. R. Atay) abd tulum çıkarmış vaziyette ve hal böyleyken hani nasıl bizde yeşilcam sineması vardır bilmeyenler için yazayım eskiden filmler genelde istiklal caddesindeki (eski adıyla cadde i kebir) yeşilçam sokakta bulunan ofislerden organize edilirdi abd de hollywood sineması var filmler genelde oradaki dev stüdyolarda çekiliyor neyse detaylardan biraz sıyrılırsam diyeceğim şu ki abd lilerin akademi ödülleri var halk dilinde oscar ödülleri diye bilinir sebebi de şuymuş adamın biri bir gün altın adam heykelciğine aa bu adam oscar amcama ne kadar çok benziyor demiş o gün bugün heykelin adı oscar kalmış canım rus hint fransız sinemasında nice filmler vardır ama çok azı bilinir çünkü gene bknz zamanında gorbaçov ronald reagan kovboyuna çok yalvarmış bizim filmlere de dış piyasada yok verin diye ama sinemalarda da rol almış abd başkanı yok yea pışık biz bu sayede beyin yıkıyoruz dış piyasada bizden başka ülkenin filmleri fink atsın istemeyiz demiş bendeniz de hal bu sebepten artık holywood sinemasından bir nebze sıyrılmış olsam da zamanında hani şu en masum 3 5 yaşlar var ya vietnamlıları kötü adam bilip ramboyu kahraman bildiğimiz yıllardan bu yana bünye yeterince holywood ile zehirlendiğinden madem zehirlendik o cenahlara ait bir soru soracağım edit ha şükür elhamdülillah artık ateistiz ve sosyalistiz yani vietnamlıların iyi çocuk rambonun kötü çocuk olduğunu geç de olsa biliyoruz

bu girizgahtan sonra soruma geliyorum şimdi bu akademi üyeleri göt laleri hep belli bir aktör ya da aktris tiplemelerine oy veriyorlar şimdi aşağıda isimlerini okuyacağınız isimler hiçbir zaman oscar almadılar alamayacaklar hatta belki oscara aday bile gösterilmeyecekler sanırım aşağıdaki listeden bir tek sylvester stallone ilk rocky filminde oscara aday gösterildi ve tabii ki kazanamadı bunun dışında sanırım aşağıdaki listeden oscarı kazanan zaten yok ama aday gösterilen de yok varsa sizler yazınız

benim oscar yasaklıları listem

sylvester stallone
arnold schwarzenegger
bruce willis
mel gibson
kurt russell
mickey rourke
jean-claude van damme
val kilmer
christian slater
don johnson
steven seagal

iyi de arkadaş doğru yanlış iyi kötü güzel çirkin kime göre neye göre amk bunlar göreceli kavramlar bu akademi üyeleri lalelerinde aksiyon alerjisi mi var ne yani aksiyon filmleri ve aksiyon filmleri ile özdeş aktörler oscar alamaz mı demek alamıyorlar ki bunca zaman alamadılar aksiyon bir nevi savaş demek savaş da dünyanın gerçeği hemen her ülkenin ordusu varken dünyada ve her ülkede en çok para orduya silahlanmaya giderken her icat askeri amaçlarla savaş için bulunurken (bknz radyo televizyon vs..) sonradan insanlığın hizmetine sunulurken ne ya bu adamlar neden oscar alamaz var bunların da seveni hayran kitlesi var

bu arada bir soru daha oscar için oy veren göt lalesi akademi üyeleri hangi kriterlere göre seçiliyor oscar için oy kullanabilmesi için bir abd leşinin hangi şartları yerine getirmesi gerekiyor

devam edeyim bir de akademi ödülleri için oy veren göt lalerinin sevdiği amcalar teyzeler var ilk aklıma gelenleri yazdım daha da liste uzatılabilir aşağıda yazdığım isimlerin çoğu oscar aldı hanks 2 kez aldı almayanlar da er geç alacak misal leonardoyu süründüyorlar bak klibi bile var

www.59saniye.com

ama er geç o da alacak

robert de niro
al pacino
dustin hoffman
brad pitt
tom hanks
denzel washington
leonardo di caprio
russel crowe
anthony hopkins
clint eastwood
johnny depp

şimdi bu adamlar çoğunluğa göre ilk listedekilerden daha iyi aktör ilk listedekiler gibi sabun köpüğü filmlerde değil didaktik filmlerde oynamış artistler iyi de arkadaş oscar yasaklıları listemdekilerden biri de en az bir kez oscar almalıydı hep bunlar alıyor bir kez de onlar alsın ama son kertede bir de şu var oscar dedikleri kendi aralarında gelin güvey oldukları bir zırvalık misal russel crowe a beautiful mind ile oscarı alamadı ki asıl bu filmde almalıydı ama çok daha düşük performans sergilediği gladiator ile aldı aha bir örnek daha denzel washington asıl The Hurricane filmi ile ocsar almalıydı ama alamadı çok daha düşük performans sergilediği training day filmi ile oscar aldı sonuç oscar dedikleri kendi aralarındaki bir şişe çevirmece bir mastürbasyon bir ego tatmini olay bu benim öyle kült türk filmlerim var ki ocsarı da siker oscar alan tüm filmleri de siker oscar alan tüm aktörleri de siker oscar alan tüm aktrisleri de siker yani demem o ki yeğen holywood sinemasına bir şekilde yakayı paçayı kaptırmışız onu anlarım da oscarı siklemek neymiş amk

cok az okudum. okudugumla ters orantili sacmalamissin.

  • lorenzen  (25.04.14 22:23:05)
Hollywood da kutsal odun demekmiş zaten.

  • armagan  (25.04.14 22:26:27)
blog açıp yazsana abi burada bunu anlatacağına.
sorduğun soru nedir belli değil seslendiğin topluluk belli değil.
duyuru yekvücut halde oscar'ı mı savunuyor, yoksa buradaki al pacinoperverlere dersini vermeye mi geldin anlamadım.

Akademi de, kapalı bir kutu kendi içinde oskar adaylarının davetle girebildiği bir alan
en.wikipedia.org

oscar sonuçta vasat bir ödül tören. bu kadar öfkelenmeye gerek yok. aç venedik film festivalinden film izle kafan rahat olsun o zaman ne diyeyim.
eğlencelik sabunköpüğü bir tören.
mel gibson'ın braveheart'tan iki oscar'ı var bu arada.
christian slater ve steven seagal'da koptum bu arada.
  • sanal hayvan  (25.04.14 22:33:21 ~ 22:35:52)
ne diyeceğimi bilemedim. allah islah etsin.

  • tek terk  (25.04.14 22:35:37)
  • dafaiss  (25.04.14 22:38:32)
holywood sinema sektorunde amerikan markasi, oscar odul torenleri de markanin tanitim organizasyonu. nasil otomobil, teknoloji ve hatta sigara markalari yeni bir urun cikardiklarinda bunun tanitimi icin organizasyon duzenleyip sektorun alayini davet edip sesini duyuruyorsa oscar organizasyonlari da ayni amaca hizmet ediyor, sadece urunlerin hammedeleri cok unlu :)

bunda yanlis birsey goremiyorum, kapitalist kapitalist takiliyor herkes.
  • tasa oturma soguk ceker  (25.04.14 22:54:38)
christian slater ve steven seagal'a ben de koptum .arkadaş uzun yazacağına öz yazaydın, derdin anlaşılamadı ?

  • taylor durden  (15.11.17 18:28:55)