tırnak bakımı

yıllardır tırnakların yanlarını kazırım hep kırmızıydı parmaklarım. uzun tırnaktan da oldum olası tiksinirim. hele ojeden daha da çok. ojeli birilerinin yemeği yaptığını görürsem yiyemem bile. fakat bir sebepten üç dört gündür koparmayı yıllar sonra bıraktım, tırnaklarımı da kesmedim.
ellerim zaten çirkin, bari dedim en azından bakımlı olsun. kuaföre gittim kadın manikür olmaz buna kanar dedi. bunu daha önce de duymuştum. ama bana bir çözüm lazım hep böyle mi kalcak:( napim sizler bilirsiniz bakım makım

Caps olaydı iyiydi.

  • kaymaktutmayansicaksut  (25.04.14 00:02:09)
Fotoğrafını çek ona göre bir tavsiyede bulunalım.

  • Lim5  (25.04.14 00:07:20)
koydum caps dökülün

  • mula  (25.04.14 00:16:12)
ellerin çirkin değil.

  • sahipsiz  (25.04.14 00:22:26)
uzun ve ince parmakların var. görünen kısım bence zarif. ha çok anlar mıyım? hayır hiç anlamam. hatta tırnak yerdim eskiden. bu yüzden tırnaklarım çok şekilsiz :)

  • kallesnikof  (25.04.14 00:28:24)
ellerin çirkin değil gerçekten, tırnakları yarıya kadar yenmiş bir parmak beklemiştim. hep öyle kalmaz, kökündeki beyazımsı yere zarar vermediğin sürece düzelir. hafif dalgalanmalar olmuş gibi yüzeyinde onun için dolduracak cila gibi şeyler var veya oje sevmiyormuşsun parlatıcı törpüler var sünger gibi çok ince pütürlü. onlarla tırnaklarını şekillendirebilirsin. ben manikür yaptırmıyorum zaten etler kökünden kesilince kendini bulması çok zaman alıyor. kütikül giderici yağ gibi maddeler var onlardan sür etler yumuşayınca geriye ittir. çok kabarık olursa etler itilince hafifçe kesersin tırnak makasıyla. kenarlarını kremle veya o yağdan sür azıcık ki yumuşasın eline gelmesin sonra yoluyorsun. tırnağın kendi kenarı da ayrılıyor incecik, çekince köküne kadar gidiyor. onu ellemeyi bırakman lazım. uzayınca adam oluyor. ben o yüzden uzunken törpülemem. keserim dipten törpüyle sağını solunu düzeltirim onlar kendi kendine uzar.

  • Lim5  (25.04.14 00:32:27)
Bence ellerin çirkin değil. Ayrıca bu ele gayet de manikür olur o kadın pek işi bilmiyo bence farklı bir kuaföre gidip manikür yaptırmak en iyisi...

  • medusa  (25.04.14 00:53:01)
mis gibi elin var, ben kendi elimin capsini koysam şunları boş yere yazmışım dersin :)

  • kül  (25.04.14 01:26:41)