Hangi bankalarda hesabım var nasıl öğrenirim? (bi de kart ücreti hk.)

kart ücreti falan alınacakmış galiba.
yanlış hatırlamıyorsam, öğrencilik dönemimde adıma açılmış bir iki banka hesabı vardı. ama hangi bankalarınkiydi tam çıkaramıyorum.

adıma hangi bankalarda hesaplar bulunduğunu nasıl öğrenebilirim, gidip iptal ettireyim?

edit: bir soru daha sorayım. 6 aydır askerdeydim, takip edemedim. bu kredi kartlarından kesilen ücretler yasal hale mi geldi? benim daha önceden, ücret alınmaması konusunda anlaştığım bir banka 80tl aidat kesmiş, bir diğeri 40tl aidat kesmiş. ona göre itiraz edeceğim ya da direkt kapattıracağım kartları.

zaten doğru düzgün kart kullanmıyorum, bi karta senelik 160 lira verecek kadar beyinsiz değilim. (ulan senede max 500tl için kullandığım karttan 160tl komisyon koparıyorlar. bu gördüğüm en temiz hırsızlıktır)

28 nisandan sonra yasal hale gelecek.

online sorgulama yok maalesef, muhtemel bankaları tek tek arayıp, bazılarının şubelerine gidip sorgulatacaksınız.

askerdeyken benim de kredi kartlarıma aidat kesilmişti, alınmayacak diye anlaşmaya rağmen.
kapatmak istedim, iade edelim kapatmayın dediler.
siz de tehdit yolunu seçin iade ediyorlar genelde.
  • livaneli kadir  (24.04.14 15:03:06)
vadesiz hesaplardan kart ücreti alınmayacak. açıklama yapıldı.

kredi kartından ücret kesiliyor hala. yasal mı değil mi onu bilemiyorum.
  • elorelia  (24.04.14 15:16:07)
yahu zaten para olmayan hesaptan nasıl para alsınlar...

  • esenboga  (24.04.14 17:38:43)
@esenboga, hesaba borç çıkarıyorlar ve borcu hesaptan çekemedikleri için eve fatura olarak gönderiyorlar. borç birikiyor, faizi de birikiyor, eve gönderilen faturaya ulaşamazsak avukatlık masrafı da birikiyor.

"olmaz öyle şey" diyorsun da, malesef türkiye burası. kullanılmayan hesaptan bile para sokabiliyorlar.
  • kamera motor  (24.04.14 18:03:17)
hiçbir banka eve "fatura" göndermez. aranda öyle bir sözleşme yok ki fatura göndersin. en kötü ihtimalle hesabını eksiye düşebilen hesap haline getirip oraya eksi bakiye olarak yansıtır, onun ekstresini gönderir ödemeni ister. o zaman da itiraz eder kazanırsın.

  • esenboga  (24.04.14 18:55:41)