İkameti başka bir şehire almak için

İkametimi Eskişehir'den İstanbul'a geçirmem gerekiyor. Bunun için ne gerekli? Nerelere başvuracağı? Yakın zamanda bu işlemleri yaptıran varsa söyleyebilir mi?

yanlış bilmiyorsam muhtara gidip "ben buraya taşındım" demek yeterli. orada yaşadığına dair bir belge ya da tanıkla birlikte tabii.

  • devilred  (23.04.14 21:21:25)
üstüne kayıtlı bi faturanla falan nüfus müdürlüğüne gidiyorsun

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (23.04.14 21:35:41)
faturalı cvplar doğru

  • liriamer  (23.04.14 21:42:51)
birinin yanına yerleşeceksen o kişi ve sen nüfus cüzdanlarınızla nüfus müdürlüğüne giderek de halledebilirsiniz.

öyle bir durum değilse ve fatura yoksa kira kontratı da iş görür.
  • f atih  (23.04.14 22:21:37 ~ 22:22:26)
seçim öncesi ikametgahımı ve seçim kütüğümü almak istediğim şehrin ilçe nüfus müdürlüğüne gittim. Yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 5 dakika sürmüştü işlem.

Ardından sana geçici ikamet kağıdı veriyorlar. Hani iş başvurusunda şurda burada istenirse bir daha gelme diye.

Hiçbir belge de istenmedi bu arada. İkameti almak istediğin evden birisini getirince onun oluru yetiyor. (teyid ediyor, evet bu benimle aynı evde diye)
  • doktor sagbirakmayan  (23.04.14 23:14:23)