banyo sabunu kullananlar

aşağıda bir soruda gördüm, duş jeli kalıntı yaptığı için banyo sabunu kullanıyormuş çoğu kişi.

şimdi sorular geliyor:

1- hangi banyo sabunu?

2- "duş jeli ama iyisi" diyenler, hangisi mesela?

3- aynı kalıntıyı ben de sıvı sabunda fark ettim ama el yıkamak için kalıp sabun kullanmak zor geliyor. lavabonun yanında da dursa, ayrı yerde sabunlukta da dursa o sabunu oraya koyarken su falan doluyor içine. buna çözümünüz var mı?

4- duş jeli seyahatlerde falan baya pratik oluyor. banyo sabununu nasıl pratik hale getirebiliriz? toz haline getirip bir kaba koymak geldi aklıma. onu da lifin üstüne döküp köpürtülür gibi normal. olur mu sizce?

diğer soruyu soran arkadaşa teşekkürler. sabunda hayatı sorguluyormuşum meğer :D

2. waleda, alverde, balea ve ives rocher kullanıyorum. (almanyadan alıyorum, ya da gelen kişilerden istiyorum.)
edit: ama çok daha iyileri var. pahalı oldukları için almıyorum:)

3. kaliteli sabun altlığı

4. sabun da seyahatlerde pratik bence. sabun kutuları var.
  • goldentitan  (23.04.14 18:56:12 ~ 18:59:21)
1- cdn3.n11.com.tr

3- sıvı sabun da duş jeli gibi aynı, ellerimde egzama yapıyor. beyaz sabun kullanıyorum yine. gerçi şu an detox mu ne bir marka aldık o da bir acayip gıcır gıcır yapıyor elleri. demetplastik.com kullandığım sabunluk şu. sabun suyu içine akıyor. ben de arada boşaltıyorum altını.

4- seyahatiniz sonunda otelde kalıyorsanız orada minik kalıp sabunlar oluyor. onun haricide granul sabun var. ben onunla çamaşır yıkıyorum, el yıkanır mı bilmem. www.kadinlarkulubu.com üzerinde çamaşır makinaları için yazıyormuş zaten. şimdi farkettim.
  • kırmızıkaşekaban  (23.04.14 19:00:25)
1. doğal defne veya z.yağı sabunu.
2. iyisi yok hepsi kimyasal dolu.
3. söylenmiş zaten, sabun altlığı.
4. doğal sabun ıslak bırakılırsa zaten çok hızlı eriyip yok olur, her banyodan sonra kuru bir yere ve yüzeye minimum temas edicek şekilde bırakmalısın. öyle kurur o. seyahat edeceğin zaman da duş lifinin içine yerleştirir sarıp koyarsın.
  • lily briscoe  (23.04.14 21:35:06)
dalan ın yeşil sabunları var zeytinyağlı onu kullanıyorum.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (23.04.14 21:42:01)