kpss b atama kaçırmak

selamlar,
kpss b ye gireceğim 3. sınıfım, yeni çalışmaya başladım daha doğrusu başlayacağım, yoğun çalışma temposuyla temmuza kadar yetişir herhalde değil mi?

iibf mezunu olacağım bu arada.

asıl sorum ise, farzedelim 83 84 85 civarı aldım, seneye son sınıf olacağımdan doğaldır ki atama tercih neyse kaçıracağım, 1 ya da 2 atama olacak değil mi? 3 olma olasılığı düşük mü?

ayrıca bunun ne gibi dezavantajları olur?

çok yardımcı olursunuz teşekkürler çünkü birazdan gidip kitap vs alacağım ona göre.

4 tane atama oluyor standart, mesela 2012 için en son atama bu haziranda olacak. 2016'nın son atamasına yetişirsin diye düşünüyorum. avantajın daha yüksek puan alanlar atanmış olacak 1 ve 2. atamada. sınava girenlerin performansı da önemli ama 85-86 civarı bir puan atanmanı sağlayabilecek.

kamuda çalışmak istiyorsan dezavantaj da yok bence.her türlü bu sınava çalışmak zorundasın, atanamayacak olsan bile bu seneki çalışman, seneye veya ondan sonraki sene için de ön hazırlık olur.
  • nevrotik  (23.04.14 15:19:18)
Yalnız geçmiş dönemin kılavuzunu bir incele. Orda atanmak için belli bir tarihten önce mezun olmak şartı var sanırım. Emin değilim de bir araştır sen.

  • foma  (23.04.14 15:57:24)