emlakci sorunu

merhaba

emlakciya depozito kira ve hava parasi olmak uzere parayi verim. genel adet uzerine kefilim ve ben tarihlerin yazilmadigi bos kontrata tek tarafli imza attik. yani mulk sahibi (kim oldugunu bilmiyorum) imzasi bulunmamaktaydi.

buraya kadar hersey alistigim gibi emlakci sacmaliklariyla gecti. fakat dairenin elektrik ve suyunu actirmak icin gerekli olan dask sigortasini tum israrlarima ragmen vermiyorlar, burda bir art niyet oldugunu dusunmuyorum fakat aymazlik var. zaten hicbir hizmet vermeden para almalari yeterince can sikici.

son olarak kararlastirdigimiz randevuya gelmediler ve telefonlarimi acmadilar bunun uzerine vermis oldugum paralari almak ve kontrati iptal ettirmek istiyorum. bunun icin eger gerekirse yasal dayanaklarim nelerdir veya kolaylastirmak icin ne gibi yollara basvurabilirim?

teekkurler

Daire diyorsun ? Hava parası diyorsun ? Önce bunu netleştirelim. Hava parası emlakçıya verilmez. Devirli bir dükkan mı aldın? Açıklama getirirsen yardımcı olucam.

  • the good fever  (22.04.14 23:42:32)
emlakciya verdigim parayi ben hava parasi olarak degerlendiriyorum fakat soru bunla alakali degil zaten.

  • oharro  (23.04.14 01:08:52)