parmağım seğiriyor

Evet iki gündür sol elimin bas parmagı seğiriyor? [Seğirmek degimini bilmeyenler icin]parmağım tefleks gibi istem dışı hafif hafif hareket ediyor.tik gibi sanki.

Ne ola ki sebebi?

sebebini tam olarak bilmiyorum (bana hep damarla alakalıymıs gıbı gelmıstı, ama sallıyorum) ancak bana da olur arada el bas parmaklarıma. Gecıyor sonra, ıkı gundur devam etmesı garıpmıs bıraz, ınsan tırsıyor.
Not: bu cevap yalnız hissetme aynı dertten müzdarip olan başkaları da var demek için yazıldı.

  • kaymaktutmayansicaksut  (22.04.14 17:34:34)
magnezyum eksikliğinden olabilir, stresten olabilir, parmağın hep aynı şekilde kullanımından kasılan kasın rahata kavuşma isteği olabilir. kafana takmazsan geçer. önemli bi şey değildir merak etme.

  • pentagram  (22.04.14 18:03:22)
stresten olabilir benim stresli olduğum zamanlarda her bir yanım istemsiz seğiriyor oynuyor çok gıcık bir şey.

  • ruh i tibbiye  (22.04.14 20:00:38)