Gmail'de adım ve soyadım ile hesap alamıyorum

şifremi unuttum yöntemiyle şifre istediğimde böyle bir hesap bulunmuyor diye uyarı geliyor. zaten adım ve soyadımın özgünlüğü sebebiyle böyle bir adres olması milyonda bir ihtimal. buna rağmen yeni hesap oluşturma bölümünde bu hesap daha önce alındı diye yeni öneriler veriyor.

bu sorunu daha önce de yaşayan gördüm ama sebebi ve çözümüne denk gelmedim henüz.

konu hakkında fikri olan var mı?

edit:

@tepedeki psychedelic adam ve @kibritsuyu,

teşekkürler. en mantıklı gelen sizin cevaplarınız.

şu durumda (diyelim ki adım mehmet sezer olsun) mhmtszr@gmail.com adresim var, 10 yıl önce falan almıştım. muhtemelen bu sebeple mehmetsezer@gmail.com bloke olmuş durumda ve alınamıyor.

@crucio,

mehmetsezer+2014@gmail.com diye sonuna (+) koyduğunda çalışıyor evet. ancak araya nokta koyunca aynı şey olmuyor. mehmet.sezer@gmail.com yaptığın zaman çalışmıyor yani.

@meltem,

şifremi unuttum seçeneğini denedim ama gizli soru yok. ikincil mail adresine kurtarma emaili gönderme seçeneği var. oraya girdiğimde de bu mail adresi kayıtlı değildir diyor.

@wiillii,

gülmeye devam et.

@kendini arayan kasif,

mail adresine ihtiyacım yok. gmail de dahil olmak üzere farklı sağlayıcılardan 4 farklı mail adresim var ve hepsini kullanıyorum. başka bir şey sordum ben.

gmail'de şöyle bişey olduğunu fark etmiştik. mesela ahmet.mehmet@gmail.com diye bi hesap almıştın zamanında. sonrasında ahmetmehmet@gmail.com'u almaya izin vermiyor. noktalı ya da noktasız böyle bi hesap açıldığında ikisini de kapatıyor. şifremi unuttum'u bi denemediğin şekilde (yani noktalı denediysen noktasız ya da tam tersi) dene istersen. belki alakalıdır.

  • tepedeki psychedelic adam  (22.04.14 11:54:32)
gmail isim ve soyad arasına nokta konmuşsa (belki noktadan başka işaterler için de geçerlidir) o noktayı yok sayarak hesap adı veriyor. yani ahmet kuburoğlu diye birisi ahmet.kuburoglu@gmail diye adres aldığında ahmetkuburoglu (bitişik) halini de aynen o hesaba yönlendiriyor. tam tersi de geçerli sanırım, noktasız almışsan noktalı halleri de kullanım dışı kalıyor. yani ahmetku buroğlu diye biri gelip ahmetku.buroğlu adresini almak isteyince alamıyor.

bundan sonrası benim tahminim. şifremi unuttum linki, öyle bir hesap olmadığı için bulunmuyor diyor. ama yeni hesap almak istediğinizde yukarıdaki mevzudan dolayı rezerve edilmiş bir isim olduğundan başkasına vermiyor.
  • kibritsuyu  (22.04.14 11:57:22 ~ 11:59:02)
. olayini soylemisler. bu mail adresleri aslinda ayni yani XY@gmail.com'a atilan mail ile X.y@gmail.com'a atilan mail ayni kisiye gider. login olurken iki sekilde de login olabilirsin. ayrica buyuk kucuk harf ayrimi da yok. Ayrica eger + isareti kullandiysan +'dan sonrasinin da onemi kalmiyor. yani ahmetmehmet@gmail.com ile Ahmet.Meh.met+1987@gmail.com ayni mail adresi. bu sekilde bir sitede yeni uyelik acmak istediginde yeni mail adresi acmadan aralara .'lar koyarak tekrar kayit olabilirsin. ya da mail adresini satacagini dusundugun bir yere ahmetmehmet+spamliwebsitesi@gmail.com seklinde kayit olursan mail adresini kimin sattigini bulabilirsin. filtrelemesi de kolay oluyor boylece

  • crucio  (22.04.14 12:19:51)
Ben adımla soyadımla gmail alamadığımda şifremi unuttum seçeneğine girdim. Sorunun cevabını tahmin ettim ve şifreyi değiştirdim. Senelerdir kullanıyorum. :) Tel. no filan tanımlanmadıysa işe yarayabilir.

  • m e l t e m  (22.04.14 12:23:58)
iyilik yaramiyor kardes, bir dahakine dünyanin sonu geliyor mu sorusuna evet geliyor diyecek, bak söyle hayatta kalirsin demeyecegim. benim hatamdir affedin.

  • wiillii  (22.04.14 12:28:15 ~ 23.04.14 12:18:23)
@tepedeki psychedelic adam ve @kibritsuyu,

teşekkürler. en mantıklı gelen sizin cevaplarınız.

şu durumda (diyelim ki adım mehmet sezer olsun) mhmtszr@gmail.com adresim var, 10 yıl önce falan almıştım. muhtemelen bu sebeple mehmetsezer@gmail.com bloke olmuş durumda ve alınamıyor.

@crucio,

mehmetsezer+2014@gmail.com diye sonuna (+) koyduğunda çalışıyor evet. ancak araya nokta koyunca aynı şey olmuyor. mehmet.sezer@gmail.com yaptığın zaman çalışmıyor yani.

@meltem,

şifremi unuttum seçeneğini denedim ama gizli soru yok. ikincil mail adresine kurtarma emaili gönderme seçeneği var. oraya girdiğimde de bu mail adresi kayıtlı değildir diyor.

@wiillii,

gülmeye devam et.

@kendini arayan kasif,

mail adresine ihtiyacım yok. gmail de dahil olmak üzere farklı sağlayıcılardan 4 farklı mail adresim var ve hepsini kullanıyorum. başka bir şey sordum ben.
  • robin crusoe  (22.04.14 13:56:33)
@wiillii,

bak kardeşim, ben "mail adresi almam gerekiyor ama gmail adımla adres vermiyor nasıl alabilirim?" diye sormadım. hayatımda ilk defa mail adresi de almıyorum. daha önce kimse almadığı halde google bu adresleri neden kullandırmıyor diye sordum ve cevabını aldım. ne sorduğumu anlamadığın gibi bi de trip atıyosun. yorma beni lütfen. sana da iyi günler.
  • robin crusoe  (22.04.14 17:10:48)