10 yıl önceki hedefiniz neydi ? Şu an ne yapıyorsunuz ?

Özellikle 30 lu yaşlarda olanlara soruyorum.

psikolog olurum diyordum, psikolog olacağım (~1 yıl)

hep düşündüm, psikoloji dışında ne okuyabilirim diye ama hiç tatmin edici bir cevap veremedim. şimdi hedefime çok yakınım ama mutsuzum. direkt olarak çalışmak bana göre değil galiba.
  • empati kuramayan psikolog  (22.04.14 00:24:55)
10 yıl önce üniversite 3. sınftaydım 3.80 filan ortalamam vardı o dönem. akademisyen olacaktım ben. heidelberg'ten staj kabülü almıştım haziran başında gitmek üzere hazırlanıyordum. hey gidi günler.
gittim, sonrasında burslu doktora kabulü de aldım, oraya da gittim.
ama akademi sarmadı sonra. :)
Halbuki hakketen böyle mutlu olcam sanıyordum yahu. kaç senelik hedefimdi. tee çocukken bu kız profösör (köyde) olacak derlerdi.
Neyse akademiye belki daha sonra dönmek üzere ara verdim. şimdi akademik yayınlar için editörlük filan yapıyorum yine okuyorum, çeviriyorum, sürekli makalelerle boğuşuyorum ama laboratuvara girip deney yapmıyorum, işin mutfağında yokum orasını özlüyorum. Öte yandan geçirdiğim hastalık sonucu kokulara filan aşırı hassasım zaten kimyasallardan uzak durduğum iyi diyorum.
bi garip çelişkilerdeyim. iyi kazanmasam kesin depresyona girerdim.
  • niye ama  (22.04.14 00:26:44)
türkçe ve edebiyatla ilgili bir şeyler yaparım diyordum, onlarla ilgili bir şeyler yapıyorum şu an

  • elyafiyaffellaffelebelyafelyaf  (22.04.14 00:32:38)
10 yıl önceki hedefimdeyim %95 oranında ama uykum var. Birçok uykuya mal oldu.

  • aychovsky  (22.04.14 00:39:39)
Acik hava timarhanesi +1

  • damdanakan  (22.04.14 00:41:10)
12 yaşındaydım çizgi film çizeri olmak istiyodum 22 yaşındayım öğretmen oluyorum.
(bkz: tünelin ucu bombok bir yere çıktı)

  • mrz breezy  (22.04.14 00:42:50)
10 yıl önce aklım bir kaç karış havadaydı. dolayısıyla bir hedefim filan yoktu.

beyleyken beyle.

şimdi önümüzdeki 10 yıllara bakıyoruz.
  • mea maxima culpa  (22.04.14 00:44:06)
hedefım yoktu hala yok ne olcam bılmıyorum

  • akare  (22.04.14 00:45:38)
10 yil once 9 yasindaydim, bisi dusunduysem de hatirlamiyorum

  • Idonthaveausername  (22.04.14 00:48:12)
10 yıl önce 4 yaşındaydım hedefim bir an önce 18ime basmaktı daha gerçekleştiremedim ):

  • melancholia  (22.04.14 00:54:27)
10 yıl once insanlara faydamın dokunabileceği bir meslek istiyordum. mezuniyete yakın pekçok yerden iş teklifi aldım, hatta biri sektöründe sağlam bir şirketin yeni açılan bölümünde müdür yardımcılığıydı, ama ben para için çalışmak istemiyorum, insanlara faydamın dokunacağı bir meslek istiyorum dedim.

akademisyen oldum, şimdi ay sonunu getirmek için binbir hesap yapıyorum, potansiyelimin çok altında çalışıyorum.
  • yemrem  (22.04.14 00:57:45)
9'dum, pilot olmak istiyordum. 19'um, bi seyler yaptim ama tam anlamadim daha, ne tarafa dogru gittigimi seneye anlayacagim sanirim.

  • pescador  (22.04.14 01:19:43)
10 yıl önce tek derdim daha çok kazanmaktı. Şimdi daha çok kazanıyorum ama bütün kazancımı kredi ve kartlara yatırıyorum. 10 yıl öncekiyle aynı oranda nakit para kalıyor cebime.

  • maymuncuq  (22.04.14 01:40:12)
Bir vakfın yönetici kadrosuna girmek ve sosyal sorumluluk projeleriyle uğraşmak.en azından hem sevdiğim işimi yapmış olurum hemde işe yaramışlığın ve memlekete yeni cevherler,yeni umutlara kol kanat germiş olurum.Şuansa bunlar ne derece gerçekleşir ne kadar zaman alır,akademik hayat içinde en iyi sekilde nasıl aktif olunur onun üstüne çalışmaktayım

  • Sourlimes  (22.04.14 01:58:13 ~ 02:00:34)
yaptığım işte işveren durumuna gelip kendi işimi yapmaktı bunu da gerçekleştirdim şükür.

  • oldboy  (22.04.14 02:07:50)
planladığım hiç bir şey olmadı

  • Sandman  (22.04.14 02:13:48)
10 yıl önce:

iç ses: lan fizik mi yazsam? Ya beceremezsem? olm çok zevkli görünüyor. Yok lan ya işsiz kalırsam? Ya benden bi halt olmazsa. En iyisi itü inşaat yazayım hehe hem fizikle hem matematikle alakalı çok zekiyim afferin lan iyi düşündüm bunu helal olsun bana.

bugün:

iç ses: Fizikte yüksek lisansa başlasam lan. Becerebilir miyim ki? İnşaatta doktora devam ediyor daha. Ama çok zevkli görünüyor lan. Evet evet başlayayım. Yok lan dur şu şeyleri de öğreneyim sonra başlarım.

kıssadan hisse: Yapacaksan yap bir şeyi kardeşim. Bıdı bıdı etmemek lazım.
  • godsparticle  (22.04.14 09:30:40)
hiç hedefim olmadı benim :'(

  • rock n roll  (22.04.14 09:38:13)
hedef1: mesleğimde yükselmek, gelişmek. kariyer.
hedef2: para biriktirmek.
hedef3: ülke değiştirmek.

durum1: mesleğimi yapmıyorum. bambaşka bir sektörde bambaşka bir iş yapıyorum. bu işi de ne bu işle ne de mesleğimle alakası olan bambaşka bir iş kurmak için geçici olarak yapıyorum.
durum2: evet, akmasa da damladı. müsrif olmamayı öğrendim.
durum3: olmadı. halen istiyorum.
  • icemint  (22.04.14 09:53:55)
okulun son senesiydi, bitirir bitirmez o zaman çıktığım ilk kız arkadaşımla evlenip küçük bir şehirde çoluğa çocuğa karışıp kıt kanaat geçineceğim mütevazi bir hayat kuracaktım. şu anda tam tersi.

saveonfun.com
  • groovettyn  (22.04.14 09:59:15)
10 yil once standart bi yasamim olur diyordum. Okulu bitirir, yuksek yapar, evlenir bi yerlerde muhendislik yapar coluk cocuga karisirim diyordum.

Ama oyle mi oldu? Elbette hayır. Kırmadigimiz ceviz, taş atmadıgımız dal kalmadi. Kac defa tum hayatımı sıfırlayıp yeni bastan kararlar aldım hatırlamıyorum. Bir cok insana cilginca gelen seyler yaptim. Tutkulu aşklara karşılık feda edilen masumiyet, dunyayi gorme arzusuna karsilik feda edilen kariyer, anlik verilen kararlar sonucu feda edilen onca para....

Bakalim hayat bi on sene sonra ne getiricek :)
  • lifeoverip  (22.04.14 10:47:37)
rock star olacaktım muhasebeci oldum mk

  • kosun lan mevzu var  (22.04.14 10:51:35)