staj mülakatı giyim kuşam

Erkegim.
Staj mulakati icin cagirdi ik. Giyim kusam olarak ne giymesem?
Takim elbise sacma olur diyorum.sizce?
Kot-tshirt giyip gitsem?
Kot-kot gomlek gibi gunluk yasamda giyindigim gibi mi ciksam napsam?
Alt tarafi staj mulakati...
Ekstra katkilarinizi bekliyorum, tesekkurler. Hee mulakat icin de birkac tavsiye verirseniz sevinirim.

Stajı ciddiye aldığını göstermek için takım elbise giy derim.

  • cakabo  (21.04.14 20:26:26)
Meslek?
Staj yapacagin yer kurumsal bir firma mi yoksa 5 kisilik bir ofis mi?

  • fortisvita  (21.04.14 20:33:33)
bence nasıl bir şirket olduğu, sektörü de önemli.

edit: birkaç örnek buldum.
media-cache-cd0.pinimg.com gömlek içeride olacak, ceketi mevsime uygun bir şeyle değiştirmen lazım.
indigoflesh.org tshirt giyme, altına kot giyme. yeleğin varsa fizik müsaitse bu hoşmuş.
cdn1-cont2.sweetcouch.in bu rastgele bir örnek, açık renk pantolon ve mavinin uyumunu yansıtıyor.

ryan gosling'e uyma. 25.media.tumblr.com

david gandy smart casual diye aratırsan güzel fikirler edinebilirsin. kot pantolonlarını sil tabi.
  • Lim5  (21.04.14 20:35:14 ~ 21:09:03)
Buyuk bi firma

  • farrytikki2  (21.04.14 20:38:36)
Makine muh staji

  • farrytikki2  (21.04.14 20:38:58)
Kanvas pantolon üstüne şık bir gömlek. Gömlek paçaları içeride. Kurumsal bir yer olsa bile stajyerde mülakatta takım elbise arayacaklarını/dikkat edeceklerini sanmıyorum.

  • evilinacloset  (21.04.14 20:41:36)
Kareli kisa gomlek mi giysem :)

  • farrytikki2  (21.04.14 20:42:04)
iş yeri kıyafet yönetmeliği uyguluyorsa takım, ama yok efenim herkes kafasına göre ise normal git derim.

Ayrıca IK profesyonellerine bu soruyu bizzat sordum yanıt açık ve net; Kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle gitmelisin oldu.
  • redlabel  (21.04.14 20:42:14)
smart casual
kravat mutlaka olsun, düz renk ya da çizgili gömlek tercih et. yakası falan dik, ütülü, üstüne oturan bir şey olsun.
kemer ve ayakkabın yeni olsun.
kot aslaaa!
tshirt aslaaaa

referansın bedük olabilir mesela..
  • rewlack  (21.04.14 20:54:43 ~ 20:55:01)
Cizgili gomlek pantolon icine koyulur mu?

  • farrytikki2  (21.04.14 21:00:18)
smart casual iyidir. takim da abes kacmaz. makine muhendisi kurumsal bir firmada calisiyorum, mulakata omuz hizasinda, duzgun taranmis sac, taze tirasli keci sakal, takim elbise ile gitmistim.

edit: cizgili gomlek pantolon icine girebilir, sakincasi yok bence.
  • fortisvita  (21.04.14 21:03:44 ~ 21:05:05)
a arabayla gitmiycegim, iett kullanarak gidicem.
Takim elbise zor . Yani kendini iyi hissettigin gibi git diyorlar. Kot giyersem de kaybedersin diyorlar...

  • farrytikki2  (21.04.14 21:11:00)
Belirli genel geçer kurallar dahilinde kendi tarzını yansıtabilecek şekilde gitmelisin bence. Kendini en rahat hissettiğin şekilde git derken bunu kastetmişlerdir, yoksa şort, askılı bluz, tayt en rahat şeylerdir ama giyilmez tabiki. Kot olmaz, t-shirt, kapüşonlu şeyler de olmaz örneğin.
Smart casual +1

  • la lykia  (21.04.14 21:50:04)
Ya alt tarafı staj abartmayın. Ben de önemli bir firmada staja gittim mülakata kot ve gömlekle gittim. Sonuç stajımı orada yaptım. Adam senin kıyafetine bakmıyor ki -eğer vestel gibi bu tarz şeylere takıntılı değilse- Sana büyük ihtimalle neden biz diyecekler. Sen de alanında öncü bir firmasınız, burada geçireceğim zamanın bana çok faydası olacağına inanıyorum vsvs de

  • kablelvuku  (21.04.14 22:16:25)