Sık kullanılanlar / Format

Bilgisayara format atılacak, benim "sık kullanılanlar" listem bayağı kalabalık, "daha sonra bulmakla uğraşmayayım", diyerek ve unutma ihtimalime karşı birçok siteyi sık kullanılanlara ekliyorum.. Bunlar formatta gidecek, hepsini kolayca kayıt edebileceğim bir yöntem var mı?

Bir de bizim bilgisayar windows 7, birkaç tanıdık xp daha iyi dedi, ben bu olaylardan hiç anlamayan biri olarak karar veremedim..Hangisi daha iyidir?

Teşekkürler..

gmail ve chrome ile birlikte kullanıyorsanız eklentiler dahil her şeyi yedekliyor gmail. istediğin her bilgisayarda kendi browser'ını kullanabiliyorsun oturum açarak. diğer browserlarda ise sık kullanılanlar menülerinden içe/dışa aktar seçenekleri var.

  • oraletarya  (21.04.14 14:00:01)
Sene olmuş 2014 xp daha iyi değil. Bilgisayar çok eskiyse o başka tabi. Win7 driver sorunu çıkartabilir. Tarayıcı için de ben firefox'da şunu kullanıyorum:addons.mozilla.org

  • onexey  (21.04.14 14:00:11)
sık kullanılanlar yöneticisi gibi bir şey var, bütün sık kullanılanları bir arada görebildiğiniz yer. tarayıcının içindeyken sık kullanılanlara tıklayın görürsünüz. orada dosya menüsünden export / dışa aktarı seçin, klasörü belirleyip tamam deyin. tek bir html belgesi olarak bütün sık kullanılanları oraya listeler varsa kategorilerle beraber.

xp desteği bitti zaten ileriki sürümlere bakın.
  • lily briscoe  (21.04.14 14:01:52 ~ 14:02:57)
hangi tarayiciyi kullaniyorsunuz? chrome kullanmiyorsaniz. pc ye chrome kurun. ayarlardan ice aktar gibi bisey olmasi lazim. ice aktar deyip kullandiginiz tarayiciyi secin. sonra bir gmail hesabi alin. chrome kullanirken oturum acip tanimlayin. her seyiniz yedeklenir. zaten chrome kullaniyorsaniz gmail tanimlayin.

pc nizin benim pc mden eski olacagini sanmiyorum. bence win7 kurun. ben bile sorun yasamiyorum.

benim pc: p4 3.0 islemci 2gb ram.

win7 kurarsaniz bi cok driver i kendi bulacaktir ve win.old klasoru de baya is goruyo. yedek alma derdiniz olmuyo. formattan sonra oyun save leri dahil herseyinizi alip isinize yaramayan sistem dosyalarini silersiniz.
  • ergenpezeveng  (21.04.14 14:22:22)
Tarayıcı olarak firefox kullanıyorsan yedek almak için mozbackup kullanabilirsin. Bu program ile yer imlerini, kayıtlı şifrelerini, eklentilerini, tarayıcı geçmişini vb. yedekleyebilirsin. Ayrıca thunderbird kullanıyorsan onun da yedeğini alabilirsin..

mozbackup.jasnapaka.com
  • EkimBebesi  (21.04.14 15:58:05)