Kpss hakkında sorular ve yayın tavisyesi

Geçtiğimiz dönem iktisattan mezun oldum. Aklıma takılan bazı konular var;

1- Matematikte sorunu olmayan biri olarak sadece tarih, coğrafya vs. düzenli çalışmak iyi puan almak için yeterli mi? Yoksa geç mi kaldım çalışmaya başlamak için?

2- Özellikle konu anlatımı olarak hangi yayınlar iyi bu konuda, dediğim gibi daha çok sözel kısım ve alanla ilgili eksikliğim var.

Ben de çok geç başladım ama inanırsan olur.
Soru çözmeye yeni başladım ama yetişeceğini umuyorum. Ben inanıyorsam sen de inanmalısın

  • zarpandi t  (20.04.14 21:03:49)
Tarih ve coğrafyayı aşmayı başarırsan bu sınavı kazanırsın. Net.

  • anonymice  (20.04.14 21:37:10)
Coğrafya ve tarih çok zor, öyle lise mantığı değil. Ezberlemek lazım. Ama şu tarihten itibaren düzenli çalışırsan yetişir

  • zarpandi t  (20.04.14 21:48:12)
Tarihte direk ezber sorular geliyor fakat hiçbirşey için geç değil bence çalışırsan halledersin ki sözel konulara son aylarda çalışmak bence daha iyi çünkü daha çok akılda kalıyor. Tabii sistemli olmalısın yoksa hepsi karman çorman olur. Genel Kültürü sakın ihmal etme ucu çok açık bir ders her yerden soru gelebiliyor.

  • mortingensitrayzee  (20.04.14 22:33:06)