Sucukla ne yapilir ?

Selamlar,

Buzlukta sucuk vardi, bugun mangal yapacagiz diye cikardim buzluktan, disarda cozdum biraz sonra buzdolabina koydum. Mangal isi yalan oldu, sucugu da cozdukten sonra hemen kullanmak gerekir diye dusunuyorum.

Sucuklu yumurtadan baska ne yapilir bu meretler? (Domatesli yumurta haric) Aksam yiyeyim diyorum.

Elimde yesil mercimek var, yesil mercimek yemegine sucuk koyulur mu ?

Ne yapayim bilemedim.

tavaya koy kızart yahu. başka hiçbir şeye gerek yok, yağa bile. önce dilimle tabii.

  • devilred  (20.04.14 17:39:45)
sucuk buzlukta tutulmazki zaten, aylarca buzdolabında bozulmadan durur o.

  • yatagants  (20.04.14 17:40:24)
mercimeğe olmaz.
kuru fasulye var mı? gerçi olsa mercimek demezdin.

pişirip o şekilde de saklayabilirsin dolapta. domatesle falan pişir mesela. yarın ısıtır yersin ya da yarın kuru fasulyenin içine koyarsın ya da tostun her neyse. (hani bugün hepsini bitiremeyeceksen diye dedim)
makarna varsa makarnanın içine de olur. sucuklu makarna. mis.
  • neyleyim  (20.04.14 17:41:27 ~ 17:41:53)
kuru fasulyeye koyunca nefis oluyor.

tavada zeytinyağıyla kızartırken üzerine kırmızı biber at karıştır. cıssssss
löp löp götür ya ne düşünüyon..
  • AWD  (20.04.14 17:44:14)
kuru fasulyede kullanma bence. yazik edersin. tavada kizart ekmegin arasina koy daha iyi.

  • bohr atom modeli  (20.04.14 17:46:40)
eğer domates, biber ve kekiğin varsa aynı menemen yapar gibi tavada pişir. hatta kaşar ya da eriyen başka bi peynirin varsa (dil mesela) onu da koy, muazzam bişey oluyo.

  • malmazel  (20.04.14 17:48:23)
Sucuk insanlar eti uzun süre saklayabilsin diye icat edilmiş bir yöntem, neden bozulacağını düşünüyorsun anlamadım

börek, puaçada kullanabilirsin, kaşar peyniri ile süper olur. Gözleme de olabilir
  • mea maxima culpa  (20.04.14 17:48:55)
buzdolabinda iken yanindaki kangal kuflenmeye baslamisti, o yuzden bunu buzluga attim. pek kaliteli bir sey degil, disinda bagirsak degil plastik gibi bir sey var, buralarda bu kadarini bulabildim.

kuru fasulyem olsa dogrardim icine nefis olurdu :(

__________
parantes icinde domatesli yumurta haric derken domatesli sucuk demeye calismistim, domatesim de yok malesef :/

direk tavada yapsam bosa mi gider diye dusundum de karar veremedim ona da :D

kafama eserse tavada kizartip yiyim, olmadi yarin kuru fasulye alayim onu yapayim en temizi.

saolun, varolun.

____________

tavada sey yapayim o zaman ben bunu.
  • fakyoras  (20.04.14 17:54:26 ~ 18:19:01)
mahvetme guzelim sucugu fasulyeyle onu bulamayanlar var.

tavada kendi yagiyla pisicek sonra bakkaldan alinan taze ekmegin arasina konulup afiyetle yenilecek bu kadar basit.

yumurtadaki gibi dilimlemeyin ince uzun olacak sekilde dograyin ekmek arasi yapmak icin
  • babamasoliimbananickaldirsin  (20.04.14 18:10:14)
patates kızart biraz ama öyle uzun ince değil, küp küp. sonra sucukları kızart, üstüne de yumurta kır, keyfe göre pul biber-karabiber. ohş.

  • uepuey  (20.04.14 18:16:52)
tost yap sucuklu salçalı beyaz peynirli offf.

  • basond  (20.04.14 18:50:22)
hacı, sucuk dediğin meret, sıcakta etin bozulmaması için türetilen bir arap marmelatı. Sanırım ufkun bir kat açıldı...

  • tanrı  (20.04.14 19:20:34 ~ 19:23:01)