Staj yeri bulamıyorum bir türlü

Merhaba
Üniversite için Eylül-Ocak döneminde kış dönemi stajı yapmam gerekiyor.Rahat 25 firmaya cv mi kış stajı ile ilgili açıklamayı ve birkaç bilgimi mail olarak gönderdim.2 tanesi dışında kimse dönmedi. Onlardan da biri proje yap öyle dönüş dedi diğerinden ise bir daha ses çıkmadı.
Biraz okulun yoğunluğundamn biraz da alanıma yeni karar vermekten dolayı markete koymaya değer bir proje yapamadım.
Anlamadığım şey tecrübesiz de olsam stajyerin firmaya bir maliyeti yok.Sigortamı üni. ödiycek adamlar niye beni işe almıyorlar?Adam gibi bir maaş da vermeyecekler.Zaten ben de talepte bulunmıcam.
Sorun bende mi yoksa piyasa yeni mezun veya stajyere karşı böyle mi bakıyor?En önemlisi nasıl bulucam bu staj yerini?

Not:Bilgisayar müh. okuyorum ve mobil yazılım -şu an için Android-alanında ilerlemek istiyorum.Başvurularımı da mobil yazılım şirketlerine yaptım.

divit
ee ne yapayım o zaman proje bitirmeden hiçbir yere başvurmayayım mı?Dediğin gibi hepsi proje istiyorsa boşa başvuruyorum demektir.

  • amusan  (20.04.14 17:33:24)