dambıl hakkında (gelin kaslılar)

merhaba.
şimdi evde çalışmak istiyorum hemde elimde iyi bir dambıl olsun istiyorum da,

şundan almaya karar verdim,
www.hepsiburada.com

ağırlık 20 kilo olması kafama takıldı, sanki çok uzun bir süre beni rahat götürür gibi geliyor ama bir yanımda yetmez diyor, dambılın bildiğimiz standart hareketi var ya aşağıdan yukarıya kaldır indir, bu hareket dışında diğer hareketler için gayet ideal kilo herhalde benim kafama takılanda indir kaldır olayında sanki hafif kalacakmış gibi,

180 cm boy 70 kiloyum...

tavsiye eder misiniz ürünü???

birde şu var,

diyelim ki yetmedi, tabi krom veya döküm plaka almak istersem ayrıca,,, pahalı oluyor,

şunu alırsam mesela,
www.hepsiburada.com

gördüğünüz gibi krom falan değil, vinly plastik mi ne yani, bu plakayı mesela üstte verdiğim bara ek olarak 2.5 kg luk krom plaka ile geçirebilir miyim yani uyumlu mudur hem krom bara hemde yanına ek bir plakaya daha...

teşekkürler.

delikleri uyumludur ama kalın gelirse tüm plakaları sığdırman zor olabilir.
setin tamamı 20kg, teki değil. yani maksimum 10'ar kg oluyor. shoulder press ya da bench press için gayet hafif kalacak bir ağırlık...

imkanın varsa buna vereceğin parayla 2 ay salona gitsen bu dambılın katacağından fazlasını katar sana. teki 20kg olan dambıllar bile yetmiyor şuan bana, kendim alamam gereken seti yani eve.
5kg ve 10kg kum dolu plastik dambıl almıştım öncesinde. amatör çalışma için eve yeterli olur, sonra bir seviyeye gelince de salona gidersin.
  • ucan spagetticanavari  (20.04.14 16:30:54)
Bence birkaç ay yeterli olur. zaten o zaman kadar sıkılıp çalışmayı bırakmazsan ancak yetersiz gelir o zaman da ya salona gidersin ya da yeni bir dumbell alırsın.

  • vendorth  (20.04.14 16:43:57)
spagetti doğru diyor.
o dambılları alacaksın en fazla birkaç ay kullanıp kenara atacaksın.
vücut yapmak isteyen adama zaten yetmez o kadar ağırlık.
en iyisi spor salonuna gitmen.
eğer spor salonuna gitmem diyorsan, vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlere yoğunlaş.
  • bir tane daha yiyeyim sonra birakicam  (20.04.14 17:36:31)
okumadım ama sanırım evde yapacaksın. evde olmaz o iş :) büyük ihtimal kapı kapanmasın diye kapının önüne koycan onları :D

  • defansif orta saha  (21.04.14 13:42:15)
aynı kafadaydım paraya kıydım 2 dambıl aldım böyle metal set falan sonra masanın köşelerine koyuyoduk masaörtüsü uçmasın diye şaka değil salona yazıl :)

  • pampalar  (21.04.14 14:09:03)