Borç - Alacak Yönetimi Hkk.

yav ben bu kredi kartlarından kafayı yemek üzereyim. tam bir taksitim bitti derken bir yenisi daha çıkıyor. yalan yok öle manyaklar gibi harcama da yapmıyorum ama borcum olunca çok ama çok rahatsız oluyorum. şimdi durum şu: her ay elime net geçen x miktar param var. bu miktarın 2/3 ünü atıyorum vadeli hesapta birikiyor. geri kalan 1/3 ile de hem borçlarımı ödüyorum hem de geçinmeye çalıyorum ama zar zor ayı getirebiliyorum. yani öyle ki şu an hali hazırda 35 lira param kalmış, ve ödenmesi gereken bir faturam var. her ay y miktarda kredi kartlarına borcum var, ki bu borç hiç ellemezsem 9 ay daha bi sürecek.

siz olsanız kenara attığınız parayla hepsini kapatırmısınız yoksa 9 ay dişimi sıkar en azından biriktirdiğimden feragat etmeden borcu kapatırım mı dersiniz.

her ne kadar bu borç olayından rahatsız olsam da, şöyle de düşünmüyor değilim: ülkenin en baba firmalarının bile bir ton borcu varken, en önemlisi elde ettiğin getirinin olmasıdır, o yüzden bırak borcu, sen biriktirmeye devam et.

gelir düzenli ise 9 ayda ödemek mantıklı. kalan parayı yine biriktirmeye devam.

  • kakao  (19.04.14 20:46:15)