hangi evi almak daha mantıklı ?

ev-1

3+1 , 110 m2

site içerisinde, 4/4 katında, asansör yok, 22 yaşında içi tadilat istiyor (mutfak, banyo, yerler, kapılar)
etrafı yeşillik, park var, yürüyüş yolu vs. var muhit sakin ve sessiz şehrin göbeğinde değil, uzak da değil.

fiyat 120 bin

ev-2

3+1 , 120 m2

sokak arasında, sokak dar değil, geniş. 4/4 katında, asansör ve garaj var. 5 yaşında. içi güzel, tadilatlık bir olayı yok.
muhiti normal şehrin içi. itin kopuğun olmadığı bir yer. etrafında pek bir yeşillik, park vs. yok.

fiyat 170 bin

not: şehir istanbul değil.

edit: şöyle bir şey eklemeyi unutmuşum. 1 nolu evin yanından çay akıyor (nehir gibi yani) etrafında da park var işte.

2 nolu evin 1 adet karanlık odası var.

çatı olmasa iyi olur. 3+1 seç ama. 22 yaşında bina sürekli bir sorun çıkartır. 5 yaşında bine en fazla 2 kere boya döker yerleşirken.

it kopuk olmaması iyidir. parklar pek güvenli değil çoğu yerde.
  • ibomiu  (19.04.14 13:16:37 ~ 13:17:21)
ev-2

  • m e l t e m  (19.04.14 13:17:58)
ev 2 derim
tadilatla zaten 170 e gelir ötekiside

  • basond  (19.04.14 13:18:01)
eğer yeterli paranız varsa 2. ev iyi.

istanbul olmasa da evin merkezi olması her zaman avantajdır.
  • mea maxima culpa  (19.04.14 13:24:37)
asansörlü olan.

  • sutlu nescafe  (19.04.14 13:28:30)
İlk evin 20 küsür senelik olması ciddi bir eksi, şehir değiştirdiğimden yeni sayılabilecek bir evden, eski bir eve taşındım ve hakikaten eski evimi arıyorum. Eski evler çeşit çeşit sorunlar çıkartıyorlar. Asansörsüzlük de ciddi bir sorun. Mümkün mertebe asansör kullanmayan insan olarak bunu söylüyorum, alışveriş-eşya vb. indir çıkar durumlarında çok sorun olacaktır.

İkinci evin bana göre eksileri ise 4 katlı evin 4. katı olması ve etrafında park vs. olmaması ancak bunlar ciddi eksiler değil.

Oyum ev-2'den yana kısacası.
  • Lethe  (19.04.14 13:29:42)
hacıbaba gerekirse ek iş yap, ruhunu şeytana sat ev 2 yi al.

  • tutun kolonyasi  (19.04.14 13:30:05)
herkes 2 diyor ama benim aklım 1'de gibi :D

şöyle bir şey eklemeyi unutmuşum. 1 nolu evin yanından çay akıyor (nehir gibi yani) etrafında da park var işte.

2 nolu evin 1 adet karanlık odası var.
  • mr.goodcat  (19.04.14 13:49:27)
2. Tabikide.

  • queensalvoo  (19.04.14 13:55:58)
Evin eskiligi hangi şehirde olduğuna göre değişiyor maalesef mesela izmirde bazı yerlerde yeni evler yarım trilyondan fazla, 30 senelik evlere bile 300 bin istiyorlar ki deniz manzarası cadde manzarası falan yok. Birincisinin senin için ulaşımı rahatsa o civarda daha yeni bir ev bak. Tadilat yapmak çok zahmetli. Yoksa ikincisini al.

  • Lim5  (19.04.14 14:48:35)
21. yy en muhim olay şehre ulaşım ( ulaşıma giden yakıt ) ve lokasyon. 2. ev çok bariz sırıtıyor. diğer ev emekli işi gibi. hayırlısı olsun

  • kup tuz  (19.04.14 14:49:13)
ev-2 demiştim ama hangisini sevdiyseniz onu alın ya da her şeyiyle içinize sinecek bir yer bulana kadar bakmaya devam edin.

  • m e l t e m  (19.04.14 15:07:05)