kitap kurtları toplaşın

yazarları önemli değil değişik ülkelerde geçen romanlar lazım bana . ingiltere fransa ispanya afrika vs herhangi bir ülkede geçecek roman. değişik ülkeler olursa daha da sevinirim. teşekkürler.

grange ve dan brown kitapları hep böyledir.

  • devilred  (19.04.14 03:31:47)
  • tepedeki psychedelic adam  (19.04.14 03:35:01 ~ 03:37:45)
nasıl başka ülkede geçicek, türü ne belirsiz olmuş?

mısır'da geçen kitaplar okumak istiyorsan necip mahfuz
peru, mario vargas llosa

gibi mi?
  • sayns  (19.04.14 03:36:08 ~ 03:36:28)
Hadi bu da bugün cevap vereceğim son kitap duyurusu olsun.

Popüler kültür romanlarından Dan Brown'ı ele alabilirsin. Paris ve Roma'da geçen kitapları var. Şehri bir hayli detaylı tanıtıyor. Melekler ve Şeytanlar - Da Vinci Şifresi.

18. yüzyıl Fransasının arka sokakları Koku - Patrick Süskind'de iyi tanıtılmış bence. Tabii şehir ağırlıklı bir roman değil, sadece dekor iyi tanımlanmış diyorum.

Öte yandan fantazya seviyorsan Neil Gaiman - Yok Yer'e bir göz at derim. Londra'yı hiçbir insan bu şekilde düşünmemiştir. (Kitap kapağında da Big Ben var, çok güzel!)

Kinyas ve Kayra'da Liberya, Ankara ve Güney Amerika'da bir şehir detaylı anlatılıyor; ama karakter çözümlemeleri daha ağır. Yazar Hakan Günday.
  • g man  (19.04.14 03:36:54)
iki şehrin hikayesi, dickens, paris ve londra
insanlık durumu, malraux, çin

bir de st.petersburg - andrey beliy
  • leadzeppelin  (19.04.14 03:38:10 ~ 03:39:22)
@sayns belirtmediğime göre farketmez diyorum aynen öyle.

  • vasilias  (19.04.14 03:38:25)
ernest hemingway - afrikanın yeşi tepeleri

1. dünya savaşı sonrası, afrikada safariye çıkan hemingway baba, dünyanın geleceği ve insanlık namına bişeyler anlatıyor.
  • blackjackdavey  (19.04.14 03:41:20)
jules verne- 80 günde devri alem

  • all girls dream  (19.04.14 03:48:12)
guatemala'da hafta tatili - asturias

bir de gecenlerde su kadinin sitesine rastlamistim:
ayearofreadingtheworld.com
kadin bir sene boyunca her ulkeden bir yazar okumayi hedeflemis. burada da aldigi oneriler bulunuyor. gerci her yazarin yazdigi sey o ulkede gecmiyor tabii (ornegin turkce'den elif safak'i okumustu yanlis hatirlamiyorsam) ama belki isinize yarar.
  • John Finn  (19.04.14 04:13:38)
ernest hemingway - çanlar kimin için çalıyor
ispanya'nın dağlarında ormanlarında(genelde) geçiyor. iç savaş romanı.

  • bass solo take one  (19.04.14 04:44:36)
Limon Agaci - Sandy Tolan

  • duzsac  (19.04.14 07:23:55)
Türkçe ismi kiraz çiçekleri idi galiba. İkinci ismi de Kyoto ama literaturde bu ismi kullanılmıyor hiç nedense. Kyoto'da geçiyor. Yazarı, Yasunari Kawabata. (Kitap kurdu değilim)

  • nereye bu gidis  (19.04.14 08:30:21)
Murakami romanları, özellikle Zemberekkuşunun Güncesi - Japonya
Voltaire - Candide birçok ülkede geçiyor, olan ve olmayan ülkeler ve İstanbul da dahil ama masalsı biraz.

  • aychovsky  (19.04.14 09:09:14)
khaled hosseini kitapları çoğunlukla afganistan'da geçer.

  • icemint  (19.04.14 10:25:39)
Umut Tarlaları - Jose Saramago

  • godsparticle  (19.04.14 11:11:13)