Okuma yapmak için kaynaklar

Merhaba, spirited away, sherlock holmes karakterinin kötü kişilik olarak değerlendirilmesi ve demir çeneli melekler ile ilgili okumalar yapmam gerekiyor. Bunlar üzerine yazılı çizili kaynaklar hakkında bilgisi olan varsa, bunu da bana iletirse çok mutlu olurum.

Sherlock Holmes için Everest yayınlarından Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes Cilt 1'e bakabilirsin. Hikayeler içindeki çeşitli dipnotlarda Holmes'ün suçlara göz yumduğu gibi Walter P. Armstrong, Jr'ın "The Truth About Sherlock Holmes" kitabında aslında suçsuz olan Moriarty'i öldürenin Sherlock Holmes olduğu, Albert ve Myrna Silverstein'ın "Concerning the Extraordinary Events at the Reichenbach Falls"'ta Moriarty'i mahkum edecek delil bulamayan Holmes'ün onu öldürme amacıyla şelaleye çektiği gibi büyük suçlamalarda bulunuyor.

edit: Hatta uyuşturucu bağımlılığından kurtulmak için Moriarty'i tamamen Holmes'ün uydurduğunu düşünenler bile var.

edit2: books.google.com.tr 142. sayfadan itibaren bulabilirsin.
  • thx 1138  (18.04.14 18:38:26 ~ 18:43:59)