yaşı biraz geçmiş yeni iktisat mezunu biri ne iş yapmalı ?

arkadaşlar ben öğrenci affından yararlanarak tekrar okula döndüm ve bu dönem mezun oluyorum.

aklımda birkaç fikir var ama
iş olarak ne yapmamı önerirsiniz ?
siz olsaydınız ne yapardınız ?

yaş kaç tam olarak? bazı kurumlarda sınır var o yüzden soruyorum.

  • patiska  (18.04.14 13:16:10)
29 hocam

  • romayi kurtaran itfaiyeci  (18.04.14 13:19:37)
reklamcı ol reklamcı.

  • olivia ofrenda  (18.04.14 13:21:16)
@olivia ofrenda reklamcı derken ?

  • romayi kurtaran itfaiyeci  (18.04.14 13:21:50)
bence kpss'ye ağırlık verin, a grubu b grubu mu diyorlar, o işlere bakın. bizden geçti bari sizden geçmesin.

  • nereye bu gidis  (18.04.14 13:21:53)
29 yaşında bankalarda işe başlayan arkadaşlarım var eğer düşünürsen.

  • sormayın bana sen o musun diye  (18.04.14 13:22:27)
@sormayın bana sen o musun diye memnun mu peki arkadaşların ?

  • romayi kurtaran itfaiyeci  (18.04.14 13:23:19)
@romayı kurtaran itfaiyeci

memnun olan da var olmayan da var
ama bi yerden başlamak lazım diye düşünüp başladılar.
sonuçta bankada kariyer yapmak istiyorsan bi yerden başlaman lazım
2 yıl kadar dişini sıkarsan yavaş yavaş farklı bankalara yükselerek geçebilirsin.
  • sormayın bana sen o musun diye  (18.04.14 13:31:34)
bankacı ol hacı. sen rahat dayanabilirsin o yaşta. gençler dayanamıyor sıkıcılığa rutinliğe.. sen dayanırsın..

  • vfgerty  (18.04.14 13:34:51)
bazı bankalarda müfettişlik sınavları vs için yaş sınırı 27-28 diye biliyorum. bankacılıkta başlanacak en iyi konumdur bence. ancak devlet bankalarının sınırı daha yüksek, o yüzden bankacılık için geç değil.

memuriyette yaş sınır kalktı. kpss a'ya yüklenirsen, bir de ingilizcen de iyiyse, bakanlıklarda uzman yardımcılığı uzmanlık olabilir. maaşları da gayet tatmin edici. ciddi ciddi hazırlanmak gerekiyor ama çok da kolay değil girmek. mülakat aşamasında da torpil dönebilir.

onun dışında yabancı firmaların ülke içindeki temsilci firmalarında sıfırdan başlanabilir. organizasyon, marka yönetimi vs. staj iş deneyimi varsa öncesinde belirli bir alanda, oradan devam edilebilir.
  • patiska  (18.04.14 13:38:51)
kpss en iyi seçenek.

  • seyduna6687  (18.04.14 13:41:39)
kpss diyorum ben de. dişini sıkarsan vergi müfettişi bile olabilirsin.

  • dafuq  (18.04.14 16:19:03)