İzmir günü birlik gezdirmece

2 fotoğrafçı arkadaş, cumartesi günü sabah 7-8 gibi otogardalar gece 1'e kadar vakitleri var

-Nerelere gidip görsünler? Ne yapsınlar?
-Toplu taşıma sistemi kartlıysa kart mı alsınlar?
-Bir de bu arkadaşların otobüsleri 1'de, istiyorlar ki otobüs saatini beklerken İzmir'de ki son durakları sıkılmadan bekleyecekleri, insanların geç saatlere kadar dışarda olduğu merkezi bir yer olsun, neresi orası?

Not: merkezi'den kasıt dönüşte servis kullanacakları için en azından servise/pamukkale şubesine ulaşımları rahat olsun. "Merkezi değil ama şuraya gidip gece şu saatteki otogara giden otobüs/metro binin" derseniz o da olur. Sağolun varolun.

kemeraltı, gerisini birileri yazar zaten.
kart alsınlar 5 tl zaten.
alsancak son durak o da kesin. ordan basmanedeki servislere ya yürürler ya taksiye binerler.
  • bir ileti paylastim  (17.04.14 20:03:06)
kemeralti, karsiyaka ve alsancak ideal ve yeterlidir.
bornova kucukparkta kahvalti
metroyla konaga gecis
saat kulesinin fotograflanmasi
antik agoraya dogru kemeraltinin gezilmesi
kizlaragasi haninda dinlenme molasi
konaktan vapurla karsiyakaya gecis
kyaka carsida turlama
aksam yemegi
vapurla alsancaka gecis
kordonda bir cafede gunesi batirmaca
kibris sehitlerinde turlamaca
istiklal marsi
ve kapanis
  • nicki martin  (17.04.14 21:27:40)
amaç fotoğraf çekmekse;

-servisle bornova küçükpark
-orda kahvaltı ederler.
-ordan metroyla konak
-agora kemeraltı gezilmesi
-kızlarağasında kahve
-oradan yürüyerek dario moreno sokağı ve asansör. güzel izmir fotoları çekebilirler.
-asansörden, sahile geçip 169a binip göztepe iskele.
-iskeleden vapurla bostanlı.
-burada iki seçenek var.

1. isterlerse mavişehire doğru 10 dk yürüyüp,
bisiklet kiralayıp (ki bedava) doğal yaşam parkına gidebilirler. yol üzerinde flamingoların yaşadığı sit alanları var, oraları görürler. dönüşte otobüse binip karşıyaka çarşıya giderler.

2. direkt karşıyaka çarşıya doğru yürüyebilirler bostanlı iskeleden, sonra çarşıya geçerler. 2. seçenekte karşıyakada daha fazla vakit geçirebilirler.

-karşıyakadan vapurla alsancak.
-kordonda çay, çorba
-kıbrıs şehitlerinde tur akşam yemeği, alkol ve her türlü günah.
-taksiyle basmane yazıhaneler.

kart alsınlar -bir iletinin- dediği gibi.
  • blackjackdavey  (17.04.14 21:59:33)
amaç fotoğrafsa kadifekaleye çıksınlar ama dikkatli olsunlar.. kaleiçinde hem izmir manzarası hem de arka cepheden favelaları aratmayacak gecekondu mahallesi manzarası var..

  • deneme2  (18.04.14 09:59:21)