Zararsız Sigara Neden Üretilemiyor?

Bu kadar mı zor arkadaşım zararsız sigara üretmek?

yok zor değil, hatta şu haberi gördüm 22.01.2009'a ait: haber.mynet.com

fakat bağımlılık yapan şey nikotin olduğundan, talep olmaz hiç=) hani diyor ya insanlar elim alıştı ondan içiyorum. yalan o=) tüm bırakmak isteyenler önce bir paket alır bundan, sonra eskiye geri dönerler..
  • dambil  (03.06.09 10:34:41)
zararsız sigara derken? nikotinsiz anlamındaysa, tiryakiler zannımca içmez zararsız sigarayı çünkü aynı keyfi vermiyordur muhtemelen. misal babam daha hafif olduğu için hayatta marlboro içmez, uzun samsun'dan vazgeçmez.

  • arigold  (03.06.09 10:36:02)
ne olursa olsun yanma var zararlı gazlar ortaya çıkıyor ve bunu içine çekiyosun her şekilde kanserojendir diye tahmin ediyorum.mesela mangalda sadece bişeyler pişiriyoruz ama onu yediğimizde bile kanserojen kaldıki içimize çektiğimizde zararlı olmasın.

  • layer26  (03.06.09 10:44:17)
@arigold sigarada zararlı olan şeyin nikotin değil tütün ve kimyasallardır.
@dambil sigara yerine tütün alıp kendin sararsan zararı en aza indirebilirsin. tabii kullandığın kağıdın da tutkalsız olması gerekiyor. bildiğim kadarıyla zararı en aza indirilmiş hali bu.

  • neira  (03.06.09 10:45:55)
peki kağıtsız sigara yapılamaz mı. mesela pipet gibi metal bir boruya bassak tütünü ve sadece tütün yansa hı ? nedersiniz müyendizler.
not:6.5 aydır sigarayı bıraktım özlemiyorum ama eğer yapılırsa anında da başlarım.

  • ground  (03.06.09 11:13:54)
sigaranın zararı cadı kazanı gibi içine ot bok katmayla olmuyor bi kere. nikotının yanma urunleri ile ortaya cıkan bilesikler onlar. bagımlılık yapan kısmı ise nikotının kendısı. nikotinsiz tutun uretmeyi basarmıs caponlar fln diyordu gecen.

  • bryan fury  (03.06.09 11:37:29)
pipo var arkadasım, nargile var, tütün içmeyi sigaraya indirgemeyin. gayet kaliteli kagıtlar da var, tütün alıp sarabilirsin. ki cok daha içimi guzel oluyor.

  • bryan fury  (03.06.09 11:38:35)
@ ground
abi ona pipo demiyor muyuz zaten?

  • frosties  (03.06.09 11:44:38)
yanan her şey kanserojen ve zararlıdır. yanmayan hiçbir şey de sigara değildir.

  • desdinova  (03.06.09 11:51:22)
en güçlü lobilerden birisidir tütün lobisi. bu tip faaliyetlere pek müsaade etmiyorlar.

  • cereal killer  (03.06.09 17:20:05)
nikotin zevk vermiyor sadece türlü hormon salgılarını tetikliyor vücut bir süre sonra niktoin uyarıcısı olmadan bu hormonları salgılamayı bırakıyor bağımlılık da böyle ortaya çıkıyor. sinir stres yapması içmeyince bundan. bu kimyasal bağımlılık kısmı. 72 saat nikotinsiz geçerse vücud tekrar üretmeye başlıyor bu hormonları. ilk 3 gün önemli geyiği de burdan geliyor.

  • sijwocaq  (03.06.09 18:37:03)