şirket hesabından kişisel şahıs hesabına para aktarımı?

oluyor değil mi? normal prosedür işliyor yani.

aynen, havale şeklinde yapılıyor. (başka banka ise eft)

  • nereye bu gidis  (17.04.14 09:39:00)
olur da, açıklaması olması lazım.

1. personel ise, sadece maaş veya avans diye verilebilir.
2. şirket ortağıysa, şirketin borç ödemesi veya kar dağıtımı olarak gösterilir.

bu formatlara sokulamıyorsa, sıkıntı olur. özellikle yüklü miktar geçilmesi sıkıntı yaratır, resmi muhasebede gösterilmek zorunda o işlem ve açıklaması da tutarlı olmalı.

300-500 TL bir şey olmaz. 300-500 bin pek olmaz (açıktan nakten verilir o tür meblağlar)

(şirketin şahıs firması olmadığını varsaydım. THP kullanılan bir şirket değilse, ko kötüne...)

(edit: şirket hesabı diye şahsi maaş hesabına diyorsanız yuh. şirkete ait banka hesabı anlaşılır "şirket hesabı" kelimelerinden)
  • 507  (17.04.14 09:39:33 ~ 09:41:52)
maaş ödemesi dışında bir aktarımsa pek hoş karşılanmaz. açıklama olması lazım "şuna istinaden" diye ve o şeyin belgesi (faturası) gerekir. ha muhasebeci bir şekilde halleder ama büyük ihtimalle "bundan sonra yapmamaya özen gösterelim, parayı internetten aktarmayın elden çekin" der.

sonuçta devletlerin şirketlere ortak olduğu gerçeği var. ortağın da maaşın harici aktardığın her paranın hesabını soruyor/sorabiliyor.
  • brotha b  (17.04.14 10:15:50)
halleder amk. şirket sahibi her haltı yer, cezayı sokmasınlar diye muhasebeci halleder bunları hep. siz kafaya takmayın. muhasebeci nasıl film etsem diye saçlarını döker, siz istediğiniz yere para yollarsınız açıktan.

  • kibritsuyu  (17.04.14 10:51:01)