Nabız Ölçer Alıyorum, Bi Baksanız...

Düzenli spor yapmaya başlıyorum, ve hatta başladım. Gerekli birkaç şeyle beraber nabız ölçer de almak istiyorum. Adam gibi olanları birkaç yüz liraya kadar çıkıyor, çok da şahaneler ancak benim için oldukça lüks ve gereksiz olacak.

Bir de vereceğim linklerdeki gibi olan birkaç ürün var ve fiyat farkı kafada soru işareti oluşturacak cinsten. Ölçümü doğrudan değil sensörüne parmakla dokununca yapıyor. Bu sonuca ne derece güvenebilirim? Çünkü akıllı telefonlar için de birkaç uygulama denedim, sonucu kalp atışlarım değil ortam ışığı belirledi diyebilirim.

Sizce bunlar işimi görür mü?

urun.gittigidiyor.com

Decathlonda 60 lira civarına olanlar iş görüyor. Kamerayla ölçen appleri diyorsan onlar uyduruk zaten. Applerin telefona takılan kalp monitörleri var onlar da pahalıdır. Bunlara güvenemedim.

  • Lim5  (17.04.14 01:45:58)
Evet kamerayla ölçenler... Runtastic'in sport trackerlarını kullanıyorum, nabız ölçerini de görünce pro apk'sını bulup bi denedim, bi ara tutarlı gitti ama bi keresinde 15 dakika ip atladıktan sonra nabzımı 38 ölçtü =))

Bende de dolayısıyla şüphe oluştu, saatte de parmak temasıyla ölçüm olacak, o da arada sapıtır mı diye. Merak ettiğim bu.
  • marjory  (17.04.14 02:07:07)
gogus kismindan bantla baglanan sensorlu saatlere bakin. en dogru sonucu bunlar verir.

  • a340  (17.04.14 09:15:14)