Zippo Çakmak Heba Olmuş !

Odamdaki bazı ibneler, sigarayı yakacak çakmak bulamamışlar, benim zipponun da benzini yoktu, içine parfüm doldurup yakmışlar. Bugün haberim oldu, hemen içinin pamuklarını çıkarttım,fitili,taşı yeniledim,pamukları tekrar doldurdum,orjinal zippo benzinini de doldurdum ama 5-6 kere denedikten sonra yanıyor,bazen hiç yanmıyor çakmak. Parfüm kokusu ise hala ara ara geliyor. Nasıl eski haline gelir bu zippo,ne yapmalı ?

O arkadalarina vereceksin elindekini, onlar da sana yenisini verecek

  • icim urperiyor  (16.04.14 22:08:48)
İstanbul'da yerleri var sanırım, orijinal zippoların tamirini yapıyorlar, ben de kapakta bir prb yaşamıştım, bir AVM içerisindeki Tobacco'ya verdim, onlar gönderdi Ankara'dan, benden sadece kargo parasını aldılar, senin zipponun da sağlam bir bakıma ihtiyacı var gibi görünüyor, gönder 7-10 gün içerisinde halleder gönderirler.

  • candanag  (16.04.14 22:18:45)
eminonunde zipponun distributoru var. oraya goturun orijinallerin omur boyu garantisi var. ucaga binerken komple aldiklari icini yeniletmistim ucretsiz olarak. hemen yenisini koyup geri veriyorlar size.
yeri de turk telekomun karsisinda bir yerlerdeydi.
sanirim bu da sayfasi www.facebook.com
  • 65 derece  (16.04.14 22:43:42 ~ 22:45:40)
Ankaradayım ben. Cepa'da zippo satan bir tobacco shop var,oraya götürsem yaparlar herhalde.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (16.04.14 22:52:33)
Hiç birşey olmaz. pamuklarını ve fitili çıkart içinden. o fitili iyice yıkayıp kurutman lazım. yoksa pamuklarını değiştirsen de her yakışında parfum kokusu gelir ve sigaraya siner. Pamukları normal pamukla değiştirebilisin hiç bir sorun olmaz. Çakmak taşı ve çarkına hiçbir şey olmaz. zipponun içini de zippo benzini ile yıkayabilirsin. bir gün havalansın sonra. dert etme böyle şeyleri arkadaşlardan değerli değil

  • janavarorion  (16.04.14 22:59:06)