budapesteden baslayip balkan turu

budapesteden baslayip balkan turu yaparak turkiyeye donmeyi dusunuyorum.gitmek istedigim ulkeler slovenya,hirvatistan,bosna ,sirbistan,karadag,makedonya,romanya,arnavutluk,bulgaristan..nasil bir rota izlemeliyim? hangi sehirlerekesin gitmeliyim?

valla trenle yapacaksan çok sıkıntılı o iş.

  • kendi ekseni etrafinda donen insan  (16.04.14 13:59:16)
tren otobus ne bulursam artik :) gezicem ama rotayi yapamiyorum

  • hotinli  (16.04.14 14:00:19)
karadağ'da bar güzel ve çok da bilinmeyen bir yer.
makedonya'da ohrid ve manastır'a (bitola) uğrayın mutlaka.
hırvatistan için klasik dubrovnik'e gitmeden olmaz diyeceğim.
belgrad güzel bir şehir.
tiran görülmese de olur.
saraybosna için wide+1 mutlaka görülmeli.
  • icemint  (16.04.14 14:07:26)
gideceğin yerlerle ilgili tipler bulabilirsin blogger'ın diğer yazılarında. burda da rotası mevcut.

www.usenenadam.net
  • amuzende  (16.04.14 14:14:38)
ya rotayi nasl yapmaliyiz peki onu tam oturtamadim

  • hotinli  (16.04.14 15:05:45)
nasıl yapmalıyız derken merak ettiğin ne tam olarak? durak noktaları mi? ulaşım araçları mı? vs.

  • brkylmz  (16.04.14 16:16:15 ~ 16:16:39)
neyle gidicen
kimle gidicen

  • pampalar  (16.04.14 16:19:32)
tek basima gidicem, rotayi kuramadim kafada sirayla nasil yukarda yazdigim ulkelerin tumunu gorebilirim orada sikinti yasiyorum

  • hotinli  (16.04.14 17:29:15)
tek başına sıkılmaz mısın aga

  • pampalar  (16.04.14 17:34:14)
yok abi gecen yaz tek basima interrail yaptim hayatimdaki en dogru karadi..gezmeye tek gidilir

  • hotinli  (16.04.14 18:55:36)
- patron önce google maps'i açıp gitmeyi planladığın ülkelerin konumuna bakıver.

- daire mi çizeceksin, yukarıdan aşağı mı gezeceksin, aşağıdan yukarı mı çıkacaksın ona karar verip ülkeleri sıraya diz. (gidiş biletin, dönüş biletin bu noktada önemli)

- ondan sonra her ülkede gezilmesi gereken şehirleri internetten araştırıp not al.

- ülke içerisinde de onları belirli bi sıraya koy. en sona, bir sonraki geçeceğin ülkeye en rahat geçilen şehri bırak.

rotan sabit olsun ama kafana göre ufak kaçamaklar illa ki olacaktır.

diyorsan ki rüzgarın götürdüğü yere gideyim, o zaman rota plana gerek yok. gittiğin hostelde tanıştıklarınla, ya da tren garında en ucuz bilet olan noktaya gidip o şekilde spontan bi rota çizebilirsin.
  • brkylmz  (17.04.14 01:07:58 ~ 01:08:26)
vay amq. helal o zaman kolay gelsin. bence ne yap ne et hırbatistanı sona bırak

  • pampalar  (17.04.14 09:47:26)