unkapanı'nda beni keşfedebilecekler mi?

selam duyuru sakinleri,

çocukluğumdan beri müziğe klavye ve piyano üzerinden ilgi duydum, hiç müzik eğitimim yok fakat son 1-2 yıldır -elbette rasgele değil, kendi çabamla müzik teorisi ve prodüksiyon öğrenerek- bir şeyler üretmeye çalışıyorum. bu gece ve sabahleyin galiba şimdiye kadarki en iyi işimi çıkardım, şuradan buyurabilirsiniz: soundcloud.com

beklediğim şey, müzik bilgisine ve kulağına güvenen yazarlardan birkaç söz. diğer çalışmaları da inceleyebilirsiniz yukarıda linkini verdiğim profilden. çalışmalar genelde progresif rock efsanelerinin orijinal cover'ları veya remake'leri ve ambient/chillout türlerinde. çok teşekkürler şimdiden, unkapanı konusunda da tanıdığınız yapımcı -nebileyim hakan peker olur, erol köse olur falan- varsa iletişime geçelim isterim sdkşjfd.

giriş gereksiz tekrarlı çok uzun çok rahatsız edici.

  • hermann karl hesse  (16.04.14 11:12:48)
Girişte cidden sorun var, takıldı sandım :) Gerisine lafım yok

  • benefse  (16.04.14 12:06:33)
ben beğendim... girişi azıcık kısa kes.. ama cok degil biraz at.. gerisi gayet guzel. devam et.. takibe aldım

  • Söyük  (16.04.14 13:07:05)
gayet güzel olmuş, düzenleme olarak sanki kendini cok fazla tekrarlayan samplelar varmış gibi hissettim, biraz daha varyasyonlarla daha zengin olabilir, mix konusunda da mid tonlar ağırlığını hissettririyor daha dengeli dağılım olabilir tabi bu konu tamamen kişisel zevk meselesi.. son olarak genel yorum yapılan baştaki uzunluk konusunu soldan sağa pan yapan enstruman+kanonla zenginleştirsen daha çekici hale gelebilir diye düşünüyorum... birde bu kadar zamandır bende bu işlerle uğraşıyorum özellikle kendi kendine nota teori ritm çalışanların sıkıntılarını kolaylaştıran earmaster pro yazılımını yeni keşfettim eğer sende keşfetmediysen şiddetle tavsiye ederim günde yarım saat çalışarak kendini çok daha geliştirebilirsin.

  • mehmet lutfi  (16.04.14 13:42:09)
@hermann, @benefse, @Söyük teşekkürler, ama intro'yu kısaltmak istemiyorum, o giriş biraz istediğim ambient atmosfer için gerekli ama teşekkürler yorumlarınız için, belki @mehmelutfi'nin söylediği gibi panningle zenginleştirebilirim. :)

ayrıca, @mehmet_lutfi, evet ona benzer perfect ear pro diye bi app kullanıyorum ama söylediğini de inceleyeceğim çok teşekkürler! diğer çalışmaları da inceleyebilirsin dilersen. :)
  • sagopa kajmer mahlas kafkef  (16.04.14 18:21:00)