french press v2

Gloria Jeansten aldığım markasız bir french press im var. Bardağın dibinde tortu, toz gibi bir şey kalıyor. bodum gibi markalı bir şey alsam onda da aynı şey olur mu?

ne kadar muhkem olursa olsun filtrenin savunmasını aşan tortular olacaktır mutlaka. zaten kahve de onlarla güzel.

  • nereye bu gidis  (16.04.14 09:47:51)
Olur ama miktar önemli. kahveyi paket kahve mi kullanıyorsunuz? kendiniz mi çekiyorsunuz?

  • wallcan  (16.04.14 09:58:39)
wallcan'ın sorusu da önemli. french press için nispeten kalın çekilmesi gerekiyor kahvenin. ama yine de tortu oluyor tabii.

  • nereye bu gidis  (16.04.14 10:04:44)
metal suzgec cok kalinsa aradan tortu gecmesi normal. kahveyi daha kalin cektirmeyi deneyin.

  • a340  (16.04.14 10:06:36)
bodumun presslerindeki metal süzgeçler diğer ortalama presslere göre daha iyi benim gözlemim tabi bu

  • argent dawn  (16.04.14 10:09:16)
alırken french press için olduğunu söyleyerek çektiriyorum.

  • inheritance  (16.04.14 10:16:40)
o toz çekenden kaynaklı.
birde sevmiyorsan press aramak yerine filtre alabilirsin.

  • tanrı  (16.04.14 10:23:40)
evde filtre var zaten ama iş yerinde french press kullanıyorum. sabah evde yapıp termosla işe getirsem diye düşündüm ama öğlene kadar sıcak tutacak termos bulabilir miyim bilemedim.

  • inheritance  (16.04.14 10:27:48)
çeken makina kaliteli değilse, hafif toz bırakabilir. En iyi makina nerde dersen bilmiyorum onu :)

  • tanrı  (16.04.14 10:34:47)
iş yerine touchme diye dandik bir markanın 50tl'ye filtre kahve makinesini aldım, ufacık bişey. prize yakın bir dolabın içinde duruyor. yer bulabilirseniz tavsiye ederim, french presste yapınca istediğim sıcaklığın altında oluyor.

  • crescendo  (16.04.14 10:36:31)
Bodum da aynı, siyah tortuların çokluğundan ben de muzdaribim.

  • montreal  (16.04.14 10:55:32)