Kriptolu telefon

Dört bir tarafı izliyorum (evet izliyorum.)

"Bu ülkenin başbakanının kriptolu telefonu dinlenmiş..." deniyor sürekli.

İki sorum var;

1. Kriptolu telefonun dinlendiği ispatlandı mı? Yoksa bu da başbakanın söylemlerinden aktarılmış ve herkesin gerçek farzettiği bir söz mü?

2. Dünyada devlet başkanları aileleriyle kriptolu hatlarla mı konuşuyor?

Teşekkürler.

2- Mesela Merkel iki telefon kullanıyormuş. Biri normal diğeri kriptolu. Yakınlarını normalden arıyordur muhtemelen.

  • grgn  (15.04.14 23:30:07)
Kriptolu telefon ancak başka bir kriptolu telefonla konuşabilir. Kriptolu telefonları dinlemek imkansızdır, eğer ki kriptosunun ne olduğunu bilmiyorsanız. Başkanların ailesine verilebilen bir şey değildir.

  • mutantking  (16.04.14 00:08:25)
kriptoli telefon dinlenemez. başbakanın başına gelen olay artık başbakanlıkta kriptolu telefonlarıyla ilgili birim kimse cemaatin o birime sızmış olmasıdır. yani o sürekli numarası değişen, şifrelenen telefonları üreten kişi cemaat adamı, yoksa telefona sızma hack gibi bir işlem değil. şöyle düşün senin bir oda dolusu altının var ve bunlar çalınmasın diye bir tane güvenlik personeli görevlendiriyorsun. o güvenlik personelide sen gittikten sonra altınları aıp kaçıyor

  • gokhan atestepe  (16.04.14 02:09:21)