aliexpress'ten alışveriş (mayo ve kolye)

selam duyuru ahalisi.
şu iki ürünü almak istiyorum, fikirlerinize ihtiyacım var:

(git: tr.aliexpress.com)
tr.aliexpress.com

(git: www.aliexpress.com)
www.aliexpress.com

soru 1: mayoyu haziranın ortalarında arkadaşlarla çıkacağımız tatilde giyeceğim, kolyeyi ise gene haziranın ortalarına doğru mezuniyet balomda takacağım. yani en geç haziranın ilk haftasının bitiminde elimde olmuş olması lazım ürünlerin. yetişirler mi acaba bugün alsam ikisini de?
soru 2: mayo gene pahalı değil de, o kolye 56 dolar eder mi sizce? elbisemin 4te1i fiyatına kolye almış olacağım ama çok özeniyorum bu mezuniyete.
soru 3: kolye resimdeki gibi çıkar mı? satıcı güvenilire benziyor?
soru 4: evde mezura olmadığı için ölçemiyorum da, ben normalde l beden giyiniyorum (38-40). buradan giyim alınırken bir beden büyük alınması gerektiğini biliyorum. acaba xl mi almam lazım yoksa riske atmayıp xxl alsam da büyük gelirse terziye mi daralttırsam?

bayanlara bonus soru: bakır saçlı beyaz tenliyim, acaba hangi renk mayo daha güzel gider :)

soruları okumadım da satıcılar sakat.

  • icim urperiyor  (15.04.14 22:40:07)
neden acaba? biri 93 diğeri 98 feedback almış?

  • a gun and a pack of sandwiches and nothing  (15.04.14 22:42:40)
aliexpress'ten hiç alışveriş yapmadığım için bilemiyorum. 1 ayda gelir diyorlardı ürünler öyle duydum.

mayo için pembe ya da mavi renk benim hoşuma gitti. beyaz tene daha çok yakışır bu iki renk de. mayalar likralı oluyor ya genelde iki beden büyük alma bence. xl olabilir o zaman.
kolyeyi de çok beğendim, umarım resimdeki gibidir. gerçi resimde çok parlak duruyor belki o kadar parıl parıl olmayabilir diye düşündüm.
  • leadzeppelin  (16.04.14 00:24:16)