[]

anahtar temizliği

merhabalar; dün birde baktım anahtarlarım diş macunu raklamlarındaki yumurtanın fırçalanmamış tarafı gibi sarı renge dönüşmekte , nasıl temizlenir bunlar?

teşekkürler.


 
marketten cep sodasi alin, suya karistirip bekletin.

ya da biraz suyun icine bulasik deterjani dokun, kopurtmeden karistirin; anahtarlari 1-2 gece bekletin.

ya da sigara iciyorsaniz, birikmis kullerle anahtarlari iyice ovun. sigara kulu gumusu mukemmel temizliyor, belki onu da temizler, kolay gelsin.
  • osuruklu  (02.06.09 19:32:11) 
su kaynatıp, içine de sirke döküp bekleteceksin. pırıl pırıl.


  • başımıellerimin arasınaalıpdüşündüm  (02.06.09 20:26:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.