bozuk laptop'u tamirciye vermek

selamlar ahali,

Bozulan laptopumu tamirciye ya da servise vermeye karar verdim. ama içinde özel bilgilerim ve fotolarım vardı.

ben de pc 'ye format attım. lakin içim hala rahat diil. acaba bilgiler kurtalıp alınabilir mi ?

riskli midir ?

tşk

alınabilir. ama uğraşacağını zannediyorum.

  • sutlu nescafe  (15.04.14 09:39:23)
recovery yöntemleriyle harddiske yazılmış kimi dosyalar kurtarılabilir. Bilgisayarcıların böyle şeylerle uğraşacağını pek sanmıyorum aslına bakarsan. Fakat advanced system care gibi bir program vasıtasıyla, dosya öğütücü benzeri bir yazılım ile verilerini derin silersen, recovery yöntemleri ile de silinen dosyalar kurtarılamaz.

  • fucking machine in my head  (15.04.14 09:41:45)
Tam olarak neyi var ?
En olmadı sök harddisk i al . zaten sağlam serviste yedek harddiskleri vardır denerler.

  • revi  (15.04.14 10:02:00)
teknik servisler o kadar yoğun olur ki , belgeleri silmeyin kurtarın diyen müşterilere kendilerinin yedeklemesini isterler . değil ki silinen dosyaları geri getirmekle uğraşmak . mümkün değil.

  • devilone  (15.04.14 10:42:21)
kurumsal servis ise (markanın) bişi yapmazlar.

  • ben smyrna  (15.04.14 11:10:49)
bence özel verilerini riske atma. çünkü formattan sonra basit bir recovery programıya bile tüm verilerini geri almak mümkün. "uğraşmazlar" demek fazla iyimser bir yaklaşım.

ccleaner programını indirip, boş alan temizlemesi yaptır. www.piriform.com
  • nuri  (15.04.14 13:23:12)